Nietypowy film przyrodniczy (WIDEO)

2016/07/21
bez-tytulu.png

 

Tym razem Krystyna Czubówna wprowadza nas w naprawdę nietypową opowieść o przyrodzie. Film „Z kamerą wśród śmieci” to przewrotna opowieść o konsekwencjach ludzkich działań. Przedstawia alternatywną rzeczywistość, w której rolę zwierząt przejmują odpadki. Warto obejrzeć, ku refleksji eksploratorów (nie tylko) warszawskich okolic.

 

Tytuł filmu nawiązuje do popularnego w latach osiemdziesiątych programu przyrodniczego „Z kamerą wśród zwierząt” autorstwa Antoniego i Hanny Gucwińskich. Produkcja trwała kilka miesięcy. Obraz wykonany jest w technice animacji poklatkowej połączonej z nagraniami wideo. Został w całości nakręcony w Warszawie. Specjalnie na potrzeby projektu skomponowano oryginalną ścieżkę dźwiękową. Szczególny udział w realizacji ma Krystyna Czubówna, która użyczyła głosu w narracji.

Przy tej okazji warto nawiązać do słów papieża Franciszka, który w encyklice Laudato si przestrzega, że “jeśli będziemy kontynuować obecny trend, to już w tym stuleciu – z bardzo poważnymi konsekwencjami dla nas wszystkich – staniemy się świadkami nadzwyczajnych zmian klimatu i bezprecedensowej destrukcji ekosystemów”.  – Ludzkość musi uznać potrzebę zmiany stylu życia, sposobu produkcji i konsumpcji, aby stawić czoła procesowi ocieplania. Lub przynajmniej tych jego przyczyn, które sami wywołujemy i swoim działaniem podkreślamy – wzywa Ojciec Święty, zaniepokojony sytuacją klimatyczną na świecie. Warto mieć to na uwadze, zarówno w codziennym życiu, jak i na szlaku wakacyjnych wypraw.

Marcin Kluczyński

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#eko #Krystyna Czubówna #Laudato si #Miasto #papież Franciszek #przemysł #przyroda #środowisko #wakacje #warszawa #wycieczka #wypoczynek #z Kamerą wśród śmieci
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej