Pamiątkowa Księga Prezydenta Polski na Jasnej Górze

2018/07/30
book-657630-640.jpg

Z okazji 100. lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, na Jasnej Górze, wyłożono księgę, do której mogą wpisać się wszyscy wyrażając swoją radość z odzyskania wolności. Na stronie pierwszej podpisał się prezydent Andrzej Duda oraz marszałkowie Sejmu i Senatu.

Księga ta jest dowodem żywych więzi pamięci i tożsamości i widomym znakiem woli naszej wspólnoty, pragnącym kultywować narodową tradycję i dziedzictwo

– napisano na pierwszych stronach.

Na Jasnej Górze księga pozostanie do końca sierpnia. Po raz pierwszy wyłożono ją podczas Zgromadzenia Narodowego 5 grudnia 2017 r. zwołanego w 150. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Jest zabierana przez prezydenta na podróże zagraniczne. Mogli się do niej wpisać m.in. polscy żołnierze przebywający na misji w Kuwejcie.

Zarówno Minister Wojciech Kolarski podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, jak i O. Mariusz Tabulski, definitor generalny Zakonu Paulinów, są zgodni, że Jasna Góra jest miejscem, w którym księga powinna się znaleźć, miejscem ważnym dla naszego kraju.

/wj

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#100-lecie odzyskania niepodległości #Jasna Góra #prezydent Andrzej Duda
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej