(Po)bierz i czytaj!

2022/07/13
1200x600wa
Grafika: Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II

Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II przy współpracy z Sekcją Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II stworzyło aplikację pomocną przy medytacji Słowa Bożego. W jednym miejscu znajdują się komentarze do niedzielnych czytań, medytacja „lectio divina”, komentarze Ojców Kościoła, opracowania biblijne, a nawet inspiracje w postaci omówień dzieł sztuki lub zdjęć z Ziemi Świętej. 

Aplikacja zawiera Biblię Tysiąclecia (wyd. piąte z przypisami) i ma „stanowić pomoc w przygotowaniu do niedzielnej liturgii oraz w czytaniu Pisma Świętego”. W aplikacji z tygodniowym wyprzedzeniem zamieszczane są komentarze do wszystkich czytań (łącznie z psalmami responsoryjnymi) oraz inne materiały biblijne pomocne w zrozumieniu Słowa Bożego.

Niewątpliwą zaletą aplikacji Dzieła Biblijnego jest fakt, że została ona utworzona przez biblistów, którzy dzięki temu narzędziu mogą udostępniać szerszemu gronu wartościowe publikacje i komentarze. Użytkownicy mogą mieć pewność, że informacje znalezione w aplikacji są sprawdzone i pochodzą z rzetelnych źródeł. Twórcy aplikacji zapewniają, że sprawdzi się ona zarówno przy prywatnej, jak i grupowej medytacji Słowa Bożego. Ogrom ciekawostek, wyjaśnień słów biblijnych, map oraz inspiracji pomaga na nowo odkryć Pismo Święte. Oprócz tego w aplikacji można znaleźć teksty Narodowego Czytania Biblijnego, które są systematycznie uzupełniane.

Mapa biblijna umieszczona w aplikacji ma pomóc w wirtualnym zwiedzaniu Ziemi Świętej i lokalizacji związanych z głoszeniem Ewangelii. Każde miejsce jest zaznaczone na mapie, wraz ze zdjęciem i krótkim komentarzem.

Aplikacja jest dla wszystkich, którzy chcą czytać Pismo Święte i pogłębiać refleksje na ten temat. W szczególny sposób pomoże duszpasterzom i katechetom, a także wszystkim uczniom przygotowującym się do kolejnych etapów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Aplikacja jest darmowa i dostępna w Sklepie Play oraz App Store.

Radio Civitas o aplikacji Dzieło Biblijne:

 Materiał z kwartalnika "Civitas Christiana" nr 3 | lipiec - wrzesień 2022  

/em

Tomasiak Ula

Ula Rychlik

Teolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Dzieło Biblijne #aplikacja #Aplikacja Dzieło Biblijne #Urszula Tomasiak #google play #app store
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej