Powstał hymn ŚDM w wersji góralskiej! (WIDEO)

2016/07/7
zespol-harni.png

Zespół Harni opublikował w sieci góralską, bardzo udaną, aranżację oficjalnego hymnu Światowych Dni Młodzieży. Ciekawie przygotowany teledysk do utworu łączy piękno polskiej, góralskiej nuty z urzekającymi widokami Tatr. To kolejna, interesująca wersja pieśni “Błogosławieni miłosierni”.

Zespół Harni powstał w 2005 roku. Początkowo grupa spotykała się w nielicznym składzie, ćwicząc znane kanony i pieśni religijne. Z biegiem czasu skład grupy poszerzał się, zespół zaczął także tworzyć i wykonywać własne teksty i aranże, wykorzystując do tego melodie słowackie, węgierskie, rumuńskie i bałkańskie. W repertuarze znalazły się również utwory chóralne.

Obecnie grupa działa przy kościele pw. św. Józefa w Stasikówce, gdzie swoim śpiewem i muzyką upiększa liturgie Mszy świętych, m.in. podczas świąt Bożego Narodzenia, Triduum Paschalnego i Wielkanocy. W dorobku grupy znalazły się również występy podczas znanych i cenionych na Podhalu imprez kulturalnych. Zespół nadal się rozwija, pielęgnując przy tym rodzime tradycje. Jak mówią o sobie, stanowią mieszankę o zamiłowaniach iście ludowo-folkowych, o nieprzeciętnym, radosnym nastawieniu do wszystkiego co robią.

Marcin Kluczyński

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Kraków 2016 #ŚDM #światowe dni młodzieży #Zespół Harni
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej