Przenieś się do czasów Jezusa

2019/05/6
slide-09.jpg

Od 29 marca 2019 roku, dzięki wyjątkowej wystawie można przenieść się do Jerozolimy za czasów Jezusa. „Śladami Jezusa” to wysokiej jakości oferta kulturalna, która łączy edukację z ewangelizacją. Ekspozycja będzie czynna do 9 czerwca bieżącego roku.

Wystawa „Śladami Jezusa” jest interaktywną podróżą do Jerozolimy sprzed 2000 lat. Dzięki porywającej narracji i spektakularnym multimediom, można znaleźć się w centrum wydarzeń Wielkiego Tygodnia, który zmienił historię świata. Narratorem wystawy jest wybitny aktor Piotr Fronczewski, a opiekunem merytorycznym franciszkanin o. Narcyz Klimas OFM, ekspert w tematyce Bożego Grobu, służący od 20 lat w Jerozolimie.

– Wystawa została zaprojektowana tak, by przemawiać zarówno do umysłu, jak i serca. Dostarcza wiedzę i oferuje duchowe przeżycie. Zwiedzający będą mogli między innymi stanąć u stóp Golgoty, poznać historię Bożego Grobu, obejrzeć wyjątkowe obiekty związane z życiem Jezusa i pomyśleć o swojej roli w tej opowieści. Ta wystawa to dobre uzupełnienie wielkopostnych rekolekcji – mówi Krzysztof Noworyta ze studia kreatywnego Tengent, które jest producentem i pomysłodawcą wystawy.

Wystawa kierowana jest do szerokiej grupy odbiorców, zarówno do młodzieży wczesnoszkolnej, jak i seniorów. To projekt misyjny, który jak najbardziej potrzebny jest w dzisiejszych czasach.

Realizatorem jest studio kreatywne Tengent – zespół doświadczonych twórców (realizacja m.in. wystawy Muzeum Historii Polski czy filmu „Miasto ruin”).

Honorowy patronat nad wystawą objęli: ks. kard. Kazimierz Nycz – metropolita warszawski, ks. bp Romuald Kamiński, o. Francisco Patton ofm – kustosz Ziemi Świętej oraz ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński – rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Urząd Dzielnicy Wilanów.

Ekspozycja znajduje się w sąsiedztwie Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie, przy ul. Księdza Prymasa Augusta Hlonda 1. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-20.00 oraz od soboty do niedzieli 9.00-21.00. Czas przejścia wystawy to ok. 45 min. Bilety (na konkretną godzinę) są dostępne na stronie: www.sladamijezusa.pl oraz u partnerów eventim i ebilet.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Chrystus #Jezus #Jezus Chrystus #śladami jezusa #życie jezusa
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej