Stowarzyszenie broniące chrześcijaństwa i wartości narodowych

2020/09/21
fidei defensor

Ktoś wkracza w Twoją przestrzeń? Narusza Twoją wolność lub swobodę wyznania? A może czujesz się dyskryminowany lub prześladowany ze względu na wyznawaną wiarę? Jesteś osobą pokrzywdzoną, świadkiem naruszeń światopoglądu?

Z odsieczą przychodzi Stowarzyszenie Fidei Defensor (dawniej Stowarzyszenie Nowy Koliber), będące organizacją pozarządową. Swoją działalność prowadzą od 2012 roku zapewniając dostęp do bezpłatnej, a jednocześnie fachowej pomocy oraz edukacji prawnej.

Działalność opierają przede wszystkim na niesieniu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, które jest związane z podtrzymywaniem i upowszechnianiem tradycji i wartości narodowych. Dbają, a niekiedy walczą o pielęgnowanie oraz rozwoju świadomości ludności na płaszczyźnie obywatelska i kultury.

Ponadto, propagują działania na rzecz poszanowania w przestrzeni publicznej, życiu społecznym oraz w działalności organów państwowych i samorządowych, duchowego dziedzictwa Narodu Polskiego, wielowiekowej kultury polskiej oraz wartości chrześcijańskich. Do misji Stowarzyszenia zaliczyć można także wszelkie działania służące zapobieganiu naruszeń wolności i swobody wyznania, a także wszelkie postępowanie mające na celu zapobieganiu dyskryminacji lub prześladowaniu chrześcijan ze względu na ich wyznanie oraz wyznawane przez nich wartości.

Stowarzyszenie pomaga podczas działalności, która ma na celu poszerzania świadomości prawnej ludności, nabywania przez nich wiedzy z zakresu przepisów prawa oraz umiejętności ich stosowania w życiu codziennym.

Z działalnością Stowarzyszenia można zapoznać się na stronie: https://fideidefensor.pl/

zdjęcie:pixabay

 

/nd

Natalia Dabrowska 2

Natalia Dąbrowska

Doradca rodzinny, mediator, członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#obrona kościoła #prawo #chrześcijaństwo #wartości religijne #pomoc
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej