Sukces filmu o św. Faustynie w USA!

2019/10/30
projekt-bez-tytulu.png

28 października odbyła się premiera filmu „Miłość i Miłosierdzie” w USA. Film spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród Amerykanów.

„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.

W Nowym Jorku film grano przy pełnej widowni. Większość widzów stanowili Amerykanie. Obecna na pokazie Kamila Kamińska, odtwarzająca rolę św. Faustyny, powiedziała, że była zaskoczona wyjątkowo ciepłą reakcją Nowojorczyków.

To niesamowite, jak życzliwa jest to publiczność. Podczas odtwarzania filmu kilka razy rozlegały się brawa. Większość gości mówiła, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Byłam naprawdę wzruszona- opowiadała aktorka korespondentowi Polskiego Radia.

Podczas pokazów w Stanach, reżyser Michał Kondrat zaznaczył, że nie spodziewał się takiego sukcesu. Podkreślił, iż zainteresowaniem filmem jest coraz większe, a bilety wyprzedają się w prawie wszystkich kinach.

Wiemy już że Box Office kilka godzin przed premierą przekroczył milion dolarów. To ogromy sukces jeśli zważyć, że to wszystko wydarzyło się w jeden dzień – powiedział twórca filmu.

O filmie pisały czołowe amerykańskie media katolickie. Następne pokazy “Miłości i Miłosierdzia” zaplanowano już na 2 grudnia. Film zostanie wyświetlony ponownie w ponad ośmiuset amerykańskich kinach. Producent zapowiedział, że pokazy mają być także zorganizowane w 30 innych krajach.

Natomiast w Polsce film „Miłość i Miłosierdzie” na DVD wraz z książką dostępne już od 01 listopada. Wydanie na DVD zostało wzbogacone o niepublikowane świadectwa uzdrowień za wstawiennictwem Siostry Faustyny. Miesięcznik “Civitas Christiana” objął patronatem wydanie filmu na płycie DVD.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#bł. ks. Michał Sopoćko #DVD #film #Miłość i Miłosierdzie #s. Faustyna
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej