Szumawa – wypoczynek na zielonym dachu Europy

2013/07/22

Miłośników aktywnego wypoczynku zapraszamy do odkrywania pięknego regionu Czech, Szumawy, nazywanego ze względu na swe położenie i przyrodę zielonym dachem Europy. Znajdziemy tu jeziora polodowcowe, rozległe torfowiska i pozostałości dawnych puszcz, do których należy na przykład Puszcza Boubínska. Spośród rzadkich gatunków zwierząt żyją tu między innymi rysie.

Szumawa jest prawdziwym rajem dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej.  Kryształowo czysta woda rzeki Vydry, wioska górska Kvilda,  trasa do Jeziora Czarnego i Diabelskiego czy wycieczka do źródła Wełtawy z pewnością oczaruje każdego turystę. Idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych na Szumawie jest  jezioro Lipno,  największy sztuczny zbiornik wodny w Czechach, nazywany Czeskim Morzem.

Szumawa - Prašilskie jezioro
Szumawa – Prašilskie jezioro

Nową tutejszą atrakcją turystyczną jest niezwykła ścieżka wiodąca wśród koron drzew, jedyna w swoim rodzaju w Czechach. Trasa oferuje wspaniałe widoki na piękną, szumawską przyrodę, jezioro Lipno i Góry Novohradskie. Długość trasy wynosi 675 metrów, po drodze znajdziemy tablice z informacjami o ciekawostkach przyrodniczych w okolicy. Trasa jest częściowo dostępna także dla osób na wózkach inwalidzkichi wózków dziecięcych. Bezpieczeństwo turystów zapewnia solidna, drewniana konstrukcja podpierana przez 75 słupów, poręcze i siatka z obu stron ścieżki. Na końcu trasy znajduje się 40-metrowa wieża widokowa, z której rozciąga się fantastyczny widok. Dodatkową atrakcją jest 52-metrowa zjeżdżalnia, najdłuższa w swoim rodzaju w Czechach, prowadząca przez środek wieży widokowej, z wysokości 24 metrów. Ścieżka leży na szczycie góry Kramolín. Możemy tu dojechać kolejką linową lub autobusem.

Więcej informacji:

www.czechtourism.com, www.stezkakorunamistromu.cz

(ec)

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#czechy #odpoczynek
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej