W kilku słowach... Gdy dzieci już śpią: REMONT W DOMU

2023/02/6
Remont w domu
Fot. Mateusz Gawroński

Czy remont w trakcie urlopu to dobry pomysł? Kiedy i jak rozmawiać o dużych zmianach w domu? Jak podejść do tego drażliwego tematu? Asia i Mateusz Gawrońscy opowiadają o różnicach w podejściu to tematu z perspektywy kobiety i mężczyzny w drugim odcinku z serii "Gdy dzieci już śpią".

Ona wymyśla, a on musi robić. Czy na hasło "remont" robicie się nerwowi? Nie tylko wy! Jak rozmawiać o dużych i małych zmianach w domu? Jakie są różnice w podejściu do tematu kobiety i mężczyzny?

Zmiana wystroju w domu to często nie jest "widzimisię". Ja podejrzewam, bo nie znam ogólnie umysłu kobiety (...), ale podejrzewam, że kobiety chcą po prostu wprowadzić jakąś świeżość, jakąś zmianę nie dla samej zmiany, tylko jakąś świeżość... Ale wiecie, nie, jak się maluje jaśniejszym kolorem na ciemniejszym? - opowiada Mateusz.

Asia rozważa też nad tym, czy jest zgrzyt między praktycznym, a ładnym. Czy dla kobiety zawsze piękno przeważa nad wygodą? Jak znaleźć złoty środek w tych mieszkaniowych zmianach i nie zwariować? Posłuchajcie!

 
/ab
Gawronski

Mateusz Gawroński

Dziennikarz, członek Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#małżeństwo #rozmowa #komunikacja #związek #budowanie relacji #dom
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej