Zrzutka dla "Tobiasza"

2021/02/11
178e59ff6b9ca6cdeff55b93d7c5b1dd

Bardzo popularnych „zrzutek” na przeróżne inicjatywy jest cała masa. Niektóre są potrzebne, niektóre niepotrzebne, ale ta, którą chcemy Państwu przedstawić, szczególnie dziś, jest bezwzględnie ważna. Chodzi o zrzutkę na film „Tobiasz” Teatru EXIT.

Od października, kiedy na polskich ulicach wylało się tyle goryczy w proaborcyjnych manifestacjach, obecne są wśród społeczeństwa wielkie emocje. Cały spór wkroczył w sferę godności ludzkiego życia i zaczął umniejszać do minimum wartość najsłabszych.

Film „Tobiasz” wychodzi naprzeciw tym postawom. Jest, a raczej będzie, filmem PRO – LIFE. Autorzy mówią, że ten film będzie kolejnym dowodem dostarczanym przez teatr do ukazania godności życia. Jest to adaptacja biblijnej księgi, a dotknięty będzie w nim sens małżeństwa, które bez Boga skazane jest na porażkę i umieranie.

Trzon Teatru EXIT stanowią osoby niepełnosprawne, cierpiące na schorzenia, które mogłyby stanowić dla większości protestujących powód do dokonania aborcji... Nasi aktorzy całe szczęście się urodzili. Większość z nich cierpi od urodzenia. Cztery osoby urodziły się z dziecięcym porażeniem mózgowym, jeżdżą na wózku, nie mają sprawnych w pełni rąk. Są osobami niezdolnymi do samodzielnej egzystencji. Jednak mimo to, znalazły przestrzeń w której mogą się spełniać, realizować. Przestrzeń w której mogą też dać wiele innym ludziom. Ta przestrzeń to Teatr EXIT.

Teatr w tym co robi chce realizować sztukę, która człowieka będzie budować, w której dzieje się coś „naprawdę”. Chce realizować dobro, piękno i prawdę.

Napisany został już scenariusz, zaplanowano zdjęcia, obsadzono role i dobrano ekipę niezbędną do realizacji, jednak potrzebnych jest 150 tys. zł., które pozwolą pokryć koszty związane z tworzeniem kostiumów, rekwizytów, organizacyjne takie jak noclegi, transport, wynajem sprzętu filmowego itp.

Za każde wsparcie finansowe filmu są przewidziane nagrody w postaci wymienienia każdego darczyńcy w napisach końcowych filmu jako jego współtwórcy.

Chcesz wesprzeć tą inicjatywę? kliknij tu -> https://zrzutka.pl/film-tobiasz

 

/mg

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#film chrześcijański #teatr #Teatr EXIT
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej