Home / Prymas Tysiąclecia / Warszawa: Wkrótce koncert “Civis Christi” ku czci kard. Stefana Wyszyńskiego
koncert-plakat-e-civitas.jpg

Warszawa: Wkrótce koncert “Civis Christi” ku czci kard. Stefana Wyszyńskiego

28 maja mija 37. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia i patrona Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” – Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Z tej okazji  Stowarzyszenie oraz Fundacja Civitas Christiana pragną gorąco zaprosić na koncert “CIVIS CHRISTI – Stefan Kardynał Wyszyński Prymas Tysiąclecia” w wykonaniu Romana Kołakowskiego wraz z artystami Teatru Piosenki.

Koncert, który odbędzie się 28 maja 2018 r. o godz. 20.00 w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawie poprzedzi Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego o godz. 19.00.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął  JE Ks. Kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski
oraz Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

„CIVIS CHRISTI” to opowieść o życiu i kapłańskiej posłudze Stefana kardynała Wyszyńskiego „Wielkiego Inter Rexa Rzeczypospolitej” – od chwili narodzin, dzieciństwa, młodości i powołania, poprzez lata wojny i okupacji, czasy stalinizmu i aresztowania, okres Ślubów Narodu Polskiego i Millenium, lata siedemdziesiąte i udział w rzymskim konklawe, które wybrało kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową, aż po najsłynniejsze spotkanie dwóch Wielkich Polaków, czasy Solidarności, zamachu na Jana Pawła II i ostatnie chwile życia Księdza Prymasa.


/ss

Roman Kołakowski zaprasza na warszawski koncert CIVIS CHRISTI (wideo)

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#kard. Kazimierz Nycz, #kard. Stefan Wyszyński, #koncert, #Roman Kołakowski, #zaproszenie