W Biskupicach dziękowali za Chrzest Polski

2016/05/3

Członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” z Opola, Częstochowy, Katowic, Gliwic, Kluczborka i Wołczyna spotkali się 30 kwietnia br. w Biskupicach, gdzie Mszę świętą z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski sprawowali biskup kaliski Edward Janiak i biskup pomocniczy diecezji opolskiej Rudolf Pierskała. 

Zgromadzeni uczestniczyli we Mszy św. dziękczynnej za 1050. lat chrześcijaństwa w Polsce. Po Eucharystii odbyło się widowisko historyczne przedstawiające chrzest Mieszka I. Dzięki inscenizacji Opolskiego Bractwa Rycerskiego można było doświadczyć także pasowania na rycerza. W samym grodzie czekało na uczestników mnóstwo atrakcji, począwszy od walk rycerskich, poprzez tańce i zabawy. Nie zabrakło ani jadła, ani picia. Program przewidywał również zwiedzanie zabytkowej Byczyny, a na zakończenie w miejscowym kościele ewangelickim odbył się uroczysty koncert Zespołu Śląsk. W spotkaniu uczestniczył wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Sławomir Józefiak oraz przewodniczący Rady Oddziału Okręgowego w Opolu Maciej Szepietowski. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda, a głównymi organizatorami byli Urząd Miasta w Byczynie, “Civitas Christiana” w Opolu i Byczynie oraz Czesko-Polski Gród Rycerski w Biskupicach.

Alina Kostęska

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Alina Kostęska #Biskupice #bo Rudolf Pierskała #bp Edward Janiak #Civitas Christiana Opole #Maciej Szepietowski #Opolskie Bractwo Rycerskie #slider
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej