Wielkie uwielbienie na stadionie INEA w Poznaniu (WIDEO)

2016/4/16

W sobotę, 16 kwietnia na stadionie INEA w Poznaniu będzie miało miejsce wielkie uwielbienie, w którym weźmie udział ponad tysięczny chór z udziałem takich muzyków jak Poldek Twardowski, Marcin Pospieszalski, MateO, Natalia Niemen czy Julia Rosińska – Kopala.

1050. rocznica Chrztu Polski jest świętem wszystkich Polaków, dlatego 16 kwietnia, na INEA Stadionie w Poznaniu będziemy cieszyć tym wszystkim, co udało nam się zbudować przez ponad 1000 lat. Wyrazimy naszą radość, że jesteśmy Kościołem i przez Chrzest staliśmy się nowymi ludźmi. Umocnimy naszą wiarę w Jezusa i obudzimy na nowo godność dziecka Bożego. Radość bycia razem pomoże nam odkryć wartości, którymi będziemy żyć w przyszłości. Chrzest jest dla nas szansą na lepsze życie. Dzięki niemu uwalniamy się z grzechu i wchodzimy na drogę wolności wiary. 1050. rocznica Chrztu Polski rozpali w nas nowego ducha, bo wierzymy, że gdzie chrzest, tam nadzieja. Rocznica Chrztu Polski jest świętem całego Narodu, dlatego zapraszamy na INEA Stadion każdego, kto żyje wiarą, poszukuje Boga i chce narodzić się na nowo. – Tak do udziału w wielkim uwielbieniu, które odbędzie się 16 kwietnia na poznańskim stadionie INEA, zapraszają organizatorzy i osoby publiczne zaangażowane w obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski, m.in. Radosław Pazura czy Robert Friedrich.

Specjalne zaproszenie do udziału w sobotnim wydarzeniu skierował w materiale wideo również bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. – Nie mam najmniejszych wątpliwości, że każdy w kim chrzest jest silny, mocny i każdy, komu zależy na przekazie wiary, wszystkie takie wspólnoty naszego Kościoła, które wiedzą, co to jest ewangelizacja, będą obecne na stadionie Lecha. Będę w Poznaniu i chciałbym zobaczyć, w jakiej wielkiej wspólnocie żywego, dynamicznego Kościoła w Polsce jestem – mówi bp Ryś.

Chcemy wspólnie odnowić chrzest i zrozumieć, poczuć, na czym polega to, że prawdziwie wierzymy. – Wyjaśnia znany aktor, Radosław Pazura, który wraz z małżonką Dorotą Chotecką poprowadzi I część spotkania. Gościem specjalnym będzie legat papieski kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

Początek zgromadzenia i zawiązanie wspólnoty o godz. 10.00. Pierwszą część spotkania poprowadzi Radosław Pazura z małżonką Dorotą Chotecką. Gościem specjalnym będzie legat papieski kard. Pietro Parolin, sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej. Oficjalne rozpoczęcie jubileuszowego świętowania pod hasłem “Gdzie chrzest, tam nadzieja” rozpocznie się o godz. 10.50. Zwieńczeniem uroczystości religijnych będzie Eucharystia odprawiona na stadionie o godz. 14.00, z chrztem dorosłych i posłaniem wieńczącym obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Elementem kulturalnym wydarzeń będzie wieczorny musical “Jesus Christ Superstar”, który również zostanie wystawiony na płycie stadionu, o godz. 19.00. W rolę Jezusa wcieli się Marek Piekarczyk.
Szczegółowy program wydarzeń na stadionie INEA znajduje się tutaj: stadion2016.pl
Transmisja na żywo w TV TRWAM.
Marcin Kluczyński
mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#1050. rocznica Chrztu Polski #bp Grzegorz Ryś #Chrzest 966 #KEP #Nowa Ewangelizacja #Pietro Parolin #Radosław Pazura #Robert Friedrich #Stadion INEA Poznań #Wielkie Uwielbienie Poznań
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej