Znani zapraszają na celebrację 1050. Rocznicy Chrztu Polski (WIDEO)

2016/04/5

Radosław Pazura, Poldek Twardowski i Robert Friedrich zachęcają do udziału w obchodach głównych uroczystości związanych z 1050. rocznicą chrztu Polski. 16 kwietnia na stadionie INEA w Poznaniu będzie miało miejsce wielkie uwielbienie, w którym weźmie udział ponad tysięczny chór z udziałem takich muzyków jak Poldek Twardowski, Marcin Pospieszalski, MateO, Natalia Niemen czy Julia Rosińska – Kopala.

Chcemy wspólnie odnowić chrzest i zrozumieć, poczuć, na czym polega to, że prawdziwie wierzymy. – Wyjaśnia znany aktor, Radosław Pazura, który wraz z małżonką Dorotą Chotecką poprowadzi I część spotkania. Gościem specjalnym będzie legat papieski kard. Pietro Parolin, sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.

Muzyk, wokalista i kompozytor, Poldek Twardowski zachęca do bycia w tym dniu razem i przekonuje, że 16 kwietnia jest właśnie tym czasem, który dał nam Pan. – To 1050 lat historii wszczepienia w drzewo życia, w Tego, który Jest. Nie słuchajmy ducha świata, słuchajmy Ducha Świętego, który chce nas zjednoczyć, podnieść, uszlachetnić i uszczęśliwić. – Zachęca artysta w specjalnie przygotowanym na tę okazję klipie wideo.

Dlaczego chrzest jest tak ważny? – Na to pytanie odpowiada muzyk Robert Friedrich, znany z takich projektów muzycznych jak 2Tm2,3, Arka Noego czy Luxtorpeda. Artysta tłumaczy, że odpowiedź na to pytanie otrzymał we wspólnocie. – Odkryłem, że chrzest to jest wejście w wody śmierci, po to, by Chrystus wskrzesił mnie do życia. – mówi Friedrich.

1050. rocznica Chrztu Polski jest świętem wszystkich Polaków, dlatego 16 kwietnia, na INEA Stadionie w Poznaniu będziemy cieszyć tym wszystkim, co udało nam się zbudować przez ponad 1000 lat. Wyrazimy naszą radość, że jesteśmy Kościołem i przez Chrzest staliśmy się nowymi ludźmi. Umocnimy naszą wiarę w Jezusa i obudzimy na nowo godność dziecka Bożego. Radość bycia razem pomoże nam odkryć wartości, którymi będziemy żyć w przyszłości. Chrzest jest dla nas szansą na lepsze życie. Dzięki niemu uwalniamy się z grzechu i wchodzimy na drogę wolności wiary. 1050. rocznica Chrztu Polski rozpali w nas nowego ducha, bo wierzymy, że gdzie chrzest, tam nadzieja. Rocznica Chrztu Polski jest świętem całego Narodu, dlatego zapraszamy na INEA Stadion każdego, kto żyje wiarą, poszukuje Boga i chce narodzić się na nowo.

Szczegółowy program: stadion2016.pl

Marcin Kluczyński
mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#1050 rocznica chrztu #16 kwietnia 2016 #chrzest polski #Inea stadion #Obchody Poznań #Poldek Twardowski #Radosław Pazura #Robert Friedrich
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej