Witajcie na Polu Miłosierdzia

2016/07/20
news-photo-betania-2.jpg

20 lipca rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży w diecezjach. Potrwają do 25 lipca.

Dni w Diecezjach poprzedzają główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży. Pielgrzymi spędzają je na terenie wybranych diecezji. Już  teraz są przygotowane na terenie całej Polski – czyli w 43 diecezjach (41 rzymskokatolickich i 2 greckokatolickich).

Dla pielgrzymów Dni w Diecezjach to zaproszenie do odkrywania bogactwa Kościoła i kraju do którego przyjeżdżają, a także spotkanie z rodzinami i rówieśnikami, którzy chcą ich ugościć. Dla gospodarzy to szansa udziału w święcie wiary i radości razem z młodymi ludźmi ze wszystkich stron świata.

Z myślą o pielgrzymach przyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku, każda polska diecezja przyjęła nazwę biblijną. Te nazwy z jednej strony charakteryzują  lokalny Kościół i poszczególne części kraju, z drugiej – zapowiadają treści, którymi gospodarze chcą się podzielić ze swoimi gośćmi. Za każdą z nazw kryje się też doświadczenie Bożego Miłosierdzia, objawiającego się w widoczny sposób w ciągu wieków historii Polski – dlatego cały kraj został nazwany Polem Miłosierdzia – Campus Misericordiae.

Archidiecezja białostocka – Betania (mieszkały tam Maria i Marta goszczące Jezusa) przyjęła we środę 20 lipca 670 pielgrzymów z trzynastu krajów świata. Na Podlasiu zjawili się młodzi z Włoch, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Litwy, Argentyny, Zambii, Angoli, Gabonu, Pakistanu i Kuby. Na obchody Dni w Diecezji przyjechała też młodzież z domu dziecka z diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Pielgrzymi zostali przywitani na Stadionie Miejskim. Tam każdy z nich otrzymał Pakiet Diecezjalny, w którego skład wchodzi bilet uprawniający do darmowych przejazdów i wejścia do jednostek kultury, mapa Białegostoku, gadżety promocyjne regionu oraz informator turystyczny. Pielgrzymów zakwaterowano u rodzin w parafiach na terenie archidiecezji białostockiej. Na stadionie odprawiona również została Msza św.

21 lipca przybyła młodzież wraz z wolontariuszami weźmie udział w modlitwie „Anioł Pański” zorganizowanej na Kampusie Politechniki Białostockiej. Po zwiedzaniu najciekawszych miejsc Białegostoku nastąpi przywitanie gości przez metropolitę białostockiego abp. Edwarda Ozorowskiego i władze miasta oraz Msza św. w archikatedrze białostockiej. Dzień zakończy uroczysta procesja z lampionami, która przejdzie ulicami miasta do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, oraz czuwanie modlitewne.

Ciekawą przestrzeń osobistego spotkania twarzą w twarz z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie przygotowali klerycy łódzkiego Seminarium i osoby życia konsekrowanego Kościoła Łódzkiego. Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają  21-23 lipca br. w godz.: 14:00-21:00 do seminaryjnego ogrodu (ul. Św. Stanisława Kostki 14 – wejście od ul. ks. Skorupki, przez parking). Proponują krótką podróż do spotkania się z samym sobą i zmierzenia się z pytaniami: Ile moje życie ma wspólnego z życiem Jezusa i jaką życiową misję chce mi On powierzyć? Podróż to rodzaj „gry miejskiej” odbywającej się w seminaryjnym ogrodzie, która ma nas przygotować do świadomego stawania przed Panem podczas Adoracji. (źródło: Archidiecezja Łódzka)

Anna Staniaszek

as

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej