KSM proponuje akcję "Polak z Sercem"

2021/11/10
1 Ecivitas slajder
Grafika: KSM

Już za kilka godzin rozpocznie się czwarta ogólnopolska akcja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o nazwie Polak z sercem. Jest to inicjatywa charytatywna, która nastawiona jest na pomoc Polakom mieszkającym na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

W ramach akcji w dniach od 11 do 21 listopada będzie miała miejsce zbiórka funduszy przed kościołami i na ulicach polskich miast. Równolegle każdy będzie miał możliwość wsparcia zbiórki przy pomocy e-Daromatu, czyli wirtualnej platformy do przekazywania środków na konkretne potrzeby naszych Rodaków mieszkających na Kresach. Jak zaznaczyła pani senator Maria Koc:

Nie możemy zapomnieć o naszej historii, o naszych dziejach. A to, że te granice kiedyś wyglądały inaczej, że Rzeczpospolita była ogromnym krajem, który rozciągał się daleko jeszcze na wschód, to wszystko jest przecież prawda historyczna. To wszystko jest nasze jedno, wielkie dziedzictwo i to dziedzictwo, to są właśnie nasi Rodacy żyjący na wschodzie, którym winni jesteśmy wielki szacunek, opiekę i troskę.

E-Daromat zostanie uruchomiony jutro, w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, pod adresem www.polakzsercem.pl, a naszych Rodaków z Kresów można będzie wesprzeć również przy pomoc charytatywnego SMS-a o treści KRESY wysłanego na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Finał akcji zaplanowano na 15 stycznia 2022 roku, więc do tego czasu -bez przerwy- możemy pomagać!

Na co można przeznaczyć pieniądze używając opcji e-Daromat? Otóż, wśród produktów znajdziemy oprócz typowych artykułów żywnościowych i chemii kilka nowości: wymarzony prezent na Boże Narodzenie, apteczkę seniora czy piórnik dla malucha. Każdy z produktów znajdujących się na platformie akcji związany jest z najpilniejszymi potrzebami Polaków zamieszkujących Kresy.

Jak zaznaczył Przewodniczący Prezydium Krajowej Rady KSM, Patryk Czech:

Niedawno zakończyliśmy 3. edycję naszej akcji, podczas której zebraliśmy ponad 100 tysięcy złotych, które zostały przekazane na pomoc naszym rodakom na Kresach i od razu ruszyliśmy do przygotowań.

W materiałach przygotowanych przez organizatorów akcji znajdujemy informację o tym, iż za zebrane fundusze zakupiono żywność, przybory szkolne oraz środki czystości, które następnie przekazano setkom rodzin na wschodzie umożliwiający tym samym przygotowanie tysięcy ciepłych posiłków w stołówkach dla ubogich.

Uczestnikami dzisiejszej konferencji byli:

  • Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski
  • Maria Koc, Senator, Patron Honorowy akcji #PolakzSercem
  • Ks. Michał Dziedzic, Asystent KSM Diecezji Warszawsko-Praskiej
  • Patryk Czech, Przewodniczący Prezydium KR KSM
  • Joanna Wyrzykowska, wolontariuszka

 

 

/em

2 Ewa Makowska 2

Ewa Makowska

Miłośniczka dobrej literatury oraz produkcji filmowych. 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#KSM #akcja charytatywna #Litwa #Białoruś #Ukraina #pomoc #wspólnota #Polak z sercem
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej