Pisał ktoś, kto kochał. Relacja z panelu "Ukochana-Obdarowana-Wybrana"

2022/03/24
DSC05676
Fot. Kamil Wykrętek

18 marca bieżącego roku, w sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, odbył się wykład i panel dyskusyjny zatytułowany „Ukochana-Obdarowana-Wybrana”, dotyczący listu Prymasa Wyszyńskiego wygłoszonego 27 lipca 1958 roku na Jasnej Górze i adresowanego do polskich dziewcząt.

W dyskusji wzięły udział: Pani Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Agata Głażewska i Beata Agopsowicz - autorki książki "Piękna dziewczyna" oraz Siostra Wawrzyna Chwedoruk, niepokalanka z Szymanowa. Panel prowadziła Magdalena Szymaszek-Naumiuk z lubelskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

Iwona Czarcińska podkreśliła, że „Młode dziewczęta potrzebują dziś podpowiedzi, w którą stronę iść, jakich wartości się trzymać, na co stawiać w swoim życiu.” Z radością zauważyła, że młodzież uczestnicząca w spotkaniu była zasłuchana.

Siostra Wawrzyna Chwedoruk zwróciła uwagę na niezwykłe poczucie akceptacji kobiety i ponadczasowość treści listu: „Pisał to ktoś kto miał duże doświadczenie życiowe, to był człowiek z zasadami, ktoś kto kochał nie tylko Pana Boga, ale też człowieka.

Przed samą beatyfikacją obiecałam prymasowi, że powstanie książka, która będzie zawierała jego myśli, ale w takiej współczesnej formie.” – dzieliła się Agata Głażewska. „Siłą tej książki są świadectwa wielu kobiet, które dzielą się swoim życiem, doświadczeniami, przeżyciami.” – dopowiedziała Beata Agopsowicz.

Spotkanie odbyło się w ramach działalności Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego, sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności z Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

Zapraszamy do oglądania relacji:

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Wyszyński #Iwona Czarcińska #Ukochana – Obdarowana – Wybrana #Wawrzyna Chwedoruk #Agata Głażewska #Beata Agopsowicz #kobieta #Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej