Technologie: Żywa Korona Maryi – złóż duchowy dar dla Matki Bożej

2017/05/3
selfie-dla-maryi-e.png

– Chcemy złożyć Maryi nasze duchowe dary – to one najbardziej ukazują, czy Maryja króluje w naszym życiu. Pragniemy być Żywą Koroną Maryi – mówi o. Tomasz Tlałka, paulin, jeden z organizatorów akcji wpisującej się w 300-lecie Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.

– Pragniemy bardzo gorąco zachęcić do nowej koronacji Maryi przez ukoronowanie Jej naszymi staraniami o nawrócenie. Dziś pragniemy ukoronować Maryję już nie złotymi koronami, ale naszym ewangelicznym życiem – zachęca o. Tlałka. Duchowe dary dla Maryi, które mają przyczynić się do przemiany naszego życia będą przyjmowane do 8 września 2017 r. – czyli zakończenia obchodów jubileuszu koronacji.

Jak wyjaśnia o. Tomasz, akcja polega na podjęciu konkretnego zobowiązania duchowego, np. spowiedzi po wielu latach, pojednania z kimś po długim konflikcie, porzucenie alkoholu, narkotyków, odmawiania codziennie różańca, czytania Pisma Świętego czy innej duchowej lektury. To zobowiązanie należy wypisać na odwrocie swojego lub rodzinnego papierowego zdjęcia i przesłać na Jasną Górę. Zdjęcia będą sukcesywnie umieszczane na specjalnej tablicy i prezentowane w Kaplicy Matki Bożej podczas Apelu Jasnogórskiego. Potem trafią do Sali Ojca Kordeckiego, tak by każdy mógł się na nich odnaleźć, gdy w pielgrzymce przybędzie na Jasną Górę. W odpowiedzi na nadesłany dar otrzymamy wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej. Do fotografii należy koniecznie dołączyć oświadczenie znajdujące się na stronie www.koronamaryi.pl lub pobrane na Jasnej Górze.

Można również złożyć inny dar dla Maryi, w postaci swojego selfie. Za pośrednictwem strony www.koronamaryi.pl można przekazać swoje zdjęcie, które zostanie wpisane razem z innymi w specjalnie tworzoną mozaikę wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. – Pragniemy wyrazić, że chcemy być Obliczem Maryi. Nadsyłanie zdjęć połączone jest ze składaniem duchowych darów dla Matki Bożej, bo tylko nasze starania o przemianę życia według Ewangelii mogą być prawdziwym diamentem w Koronie Maryi – tłumaczą organizatorzy i podkreślają, że nie chodzi tylko o samo zdjęcie, ale nade wszystko o duchowy dar dla Maryi.

Ojcowie paulini przygotowali również specjalną aplikację Diament z Korony związaną z Jubileuszem 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Dzięki niej każdego dnia tuż przed godz. 21.00 (godziną modlitwy Apelu Jasnogórskiego), otrzymamy na swój telefon maryjną myśl – inspirację do pogłębienia relacji z Matką. Maryjne inspiracje wysyłają Paulini z Jasnej Góry. Ich autorami są m.in. o. Stanisław Jarosz, o. Adam Czuszel, ks. Rafał Jarosiewicz, o. Michał Legan, ks. Artur Godnarski, s. Tomasza Potrzebowska.

Marcin Kluczyński
mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#300-lecie koronacji #300-lecie obrazu Matki Bożej #Aplikacja Diament z Korony #częstochowa #Jasna Góra #Królowa Polski #Żywa Korona Maryi
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej