35. Ogólnopolska Pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” na Jasną Górę

2015/05/19

Zbliża się czas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” na Jasną Górę. Jak zawsze od 35 lat, tak i w tym roku staniemy w dniach 22 i 23  maja przed obliczem naszej Matki i Królowej, by dziękować za wszystko, co otrzymaliśmy jako wspólnota „Civitas Christiana”.

Będziemy także przez Jej wstawiennictwo przepraszać za nasze grzechy i słabości oraz prosić o łaski potrzebne dla całego Stowarzyszenia, naszych rodzin i nas samych. Jak zwykle błagać będziemy również o rychłą beatyfikację naszego patrona, kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, który nieustannie wskazuje nam jasnogórską wieżę jako punkt odniesienia we wszystkich podejmowanych przez nas działaniach. Czas majowego pielgrzymowania zawsze jest związany z rocznicą śmierci tego wielkiego kapłana i Polaka. O wyniesienie do chwały ołtarzy Prymasa Tysiąclecia będziemy prosić wraz ze św. Janem Pawłem II, który będzie obecny z nami w swoich relikwiach.

 

Tutaj rozstrzygały się trudności, tutaj przychodziły światła, tutaj rodziły się zwycięstwa.
Stefan kard. Wyszyński, 5 sierpnia 1974 r.

Tegoroczna pielgrzymka wpisuje się także w czas szczególnego przygotowania do 1050. rocznicy chrztu Polski. To właśnie na Jasnej Górze prymas Wyszyński zainicjował Wielką Nowennę – program duszpasterskiego przygotowania ojczyzny do Tysiąclecia Chrześcijaństwa. W ten sposób zapoczątkował wielką pracę nad religijno-moralną odnową narodu, którą po uwolnieniu z więzienia ożywiał i aktualizował. Ten program zawiera pasterską troskę o Kościół i naród oraz heroiczną wiarę, promienną w miłość i zaufanie do Królowej Polski. Droga wyznaczona przez kard. Wyszyńskiego jest dla nas wciąż aktualnym zadaniem, które zwłaszcza jako wspólnota mająca go za patrona musimy podejmować i realizować.

Niech nikogo nie zabraknie przed Obliczem Jasnogórskiej Matki.

Program: tutaj

Osoby pozostające w domach zachęcamy do łączności
za pośrednictwem transmisji wideo na żywo,
którą rozpoczniemy w sobotę 23 maja, od godz. 13:00
(player z prawej strony serwisu e-civitas.pl)

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #Jasna Góra #kard. Wyszyński #pielgrzymka
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej