Akademia Kozłowiecka już we wrześniu!

2019/09/10
0001.jpg
Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce serdecznie zapraszają na Akademię Kozłowiecką, która odbędzie się 14 września 2019 roku.

W programie m.in. Msza św. w Kaplicy pałacowej w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego
Kardynała Stefana Wyszyńskiego czy Otwarcie wystawy „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” oraz liczne dyskusje i wykłady.

Akademia Kozłowiecka to cykl czterech spotkań rocznie przybliżających Katolicką Naukę Społeczną i ukazujących, w jaki sposób praktycznie wprowadzać jej zasady. W pierwszej kolejności do uczestnictwa w Akademii są zaproszeni samorządowcy, przedstawiciele mediów i przedsiębiorcy, czyli ci wszyscy, których praca ma znaczący wpływ na życie innych osób i którzy nieraz stają w obliczu poważnych dylematów moralnych.

Pomysł i Patron

Inicjatywa naszego Stowarzyszenia nawiązuje do Akademii Kozłowieckiej ks. Stefana Wyszyńskiego, czyli lekcji i pogadanek prowadzonych przez przyszłego Prymasa Polski dla sióstr franciszkanek i osób przebywających w czasach okupacji hitlerowskiej w kompleksie pałacowym Zamoyskich w Kozłówce. Dla obecnej Akademii Kozłowieckiej Sł. B. Stefan Wyszyński jest patronem, a jego nauczanie i osoba stanowią dla nas inspirację. Podczas spotkań więc staramy się także przypominać w sposób szczególny postać Prymasa Tysiąclecia.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#akademia kozłowiecka #kard. Stefan Wyszyński #kardynał #Prymas Tysiąclecia #Wyszyński
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej