III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej w Kielcach

2018/07/23
happyday.jpg

„Alleluja czyli Happy Day” to wielki, cykliczny, ogólnopolski Festiwal w amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach z udziałem wielotysięcznej widowni, będący artystyczną afirmacją życia i idei, którą najtrafniej oddaje tekst piosenki Stanisława Soyki: „Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest, by brać”. Festiwal odbędzie się w dniach 28-29 lipca br.

Festiwal co roku prezentuje utwory oddające klimat radości z obcowania z Bogiem. Pomysł na festiwal zrodził się z okazji Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Polsce w 2016 roku.

“Alleluja czyli Happy Day” to festiwal prezentujący twórców różnych nurtów muzyki i poezji chrześcijańskiej. Niezależnie od odłamu religii chrześcijańskiej i regionu pochodzenia – wszyscy na swój sposób, ale radośnie chwalą Pana i wartości duchowe bliskie katolikom czy wyznawcom innych nurtów chrześcijaństwa.

Do tej pory odbyły się dwie edycje Festiwalu, a wystąpili na nich tacy artyści jak: Mietek Szcześniak, Kasia Moś, Maleo Reggae Rockers, TAU, Gospel Joy. Trzecia edycja Festiwalu przyjmuje formułę dwudniową i zakłada znaczące zmiany idące w kierunku festiwalu aspirującego do rangi najważniejszego w Polsce wydarzenia artystycznego w obszarze twórczości inspirowanej duchowymi wartościami chrześcijańskimi. III edycja Festiwalu odbędzie się w terminie 28-29 lipca 2018 roku w czasie pobytu w Kielcach stypendystów Fundacji Dzieła Tysiąclecia, którzy będą również gośćmi Festiwalu. Tegorocznemu Festiwalowi przyświecać będzie hasło: „Zjednoczeni w Duchu”.

Podczas festiwalu będą promowane programy rządowe:
– Program “Razem bezpieczniej” na lata 2018-2020
– Program Wieloletni “Senior +” na lata 2015-2020

W ramach  Festiwalu  odbędzie się  konkurs muzyczny o „Kryształową Barkę” w dwóch kategoriach:

  • najlepsze wykonanie piosenki religijnej
  • utwór własny (oryginalny tekst i muzyka) o tematyce chrześcijańskiej

Uczestnicy konkursu ubiegać się będą o nagrodę główną w każdej z kategorii – „Kryształową Barkę”, a także o nagrody finansowe.

Wstęp na koncert konkursowy do Kieleckiego Centrum Kultury jest wolny. Koncert rozpocznie się o godz. 15.30.

Natomiast drugiego dnia Festiwalu w Amfiteatrze Kadzielnia o godz. 20 odbędzie się koncert galowy.

Wystąpią laureaci konkursów z dnia pierwszego oraz gwiazdy specjalne m.in. Mesajah, TGD, TAU, Exodus15, Anastasis, Znajomi Znajomych, Ks. Jakub Bartczak, Piotr Restecki, Dominik Skrzyniarz, Viola Sobczyk.

Wstęp na podstawie bezpłatnych zaproszeń dystrybuowanych przez Organizatorów. Miejsca odbioru zaproszeń: Urząd Miasta Kielce, ul. Strycharska 6, pok.504 i 512, poniedziałek – piątek, godz. 7.30 – 15.30; Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Kielce, Al. IX Wieków Kielc 3, budynek A, biuro obsługi klienta, poniedziałek – piątek, godz. 7.30 – 15.30; Kuman Team, Kielce, ul.Okrzei 18/12, poniedziałek – piątek, godz. 9.30 – 16.30. Uwaga! Ilość zaproszeń ograniczona. Zaproszenia dostępne do wyczerpania zapasów.

Zaproszenia będą także dostępne u patronów medialnych Festiwalu.

Więcej informacji na: allelujaczylihappyday.pl

mak

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#festiwal #kielce #muzyka chrześcijańska
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej