Imieniny ulicy kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży

2016/8/31
imienicy-ulicy-wyszynskiego-lomza-2016.png

Mieszkańców Łomży i okolic zachęcamy do udziału w “Imieninach ulicy Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego”, które odbędą się w tym mieście 3 września br. W programie znajdą się wydarzenia religijne, kulturalne oraz naukowe, ale także atrakcje dla najmłodszych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Obchody święta rozpoczną się Mszą św. o godz. 9.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 11. Liturgia będzie sprawowana w intencji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia oraz mieszkańców i osób pracujących przy ulicy, której patronuje kard. Wyszyński. W programie zaplanowano m.in. referat poświęcony aktualności prymasowskiego nauczania, wernisaż wystawy fotograficznej, występ zespołu kurpiowskiego “Łomżyniacy” czy koncert zespołu muzycznego “Otwarte Serca”. Mieszkańcy będą mieli też okazję, by porozmawiać o przyszłości ulicy, przy której wiodą codzienne życie. Ponadto organizatorzy obiecują moc dobrej zabawy dla dzieci i młodzieży oraz zapraszają na grochówkę.

– Jest to spotkanie, które ma na celu popularyzację nauczania Prymasa Tysiąclecia, naszego Patrona – wyjaśnia Tadeusz Kowalewski, przewodniczący Zarządu Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” w Łomży, który dodaje, że poprzez tego typu wydarzenie, organizatorzy chcą budować wspólnotę narodową wymiarze lokalnym. W realizację wydarzenia zaangażowano mieszkańców i osoby pracujące przy ulicy kard. Wyszyńskiego. Na tej niedługiej, bo liczącej 500 m długości uliczce znajdujemy wiele ważnych dla mieszkańców miejsc. Położone są przy niej: sanktuarium miłosierdzia Bożego, instytucje dbające o zdrowie (Łomżyńskie Centrum Medyczne, apteki, poradnie), punkty usługowe (sklepy, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne) i rekreacyjne (park wodny, boisko Orlik), a w dużej części sąsiaduje z tą ulicą Park Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma.

Marcin Kluczyński

Pobierz: program

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #imieniny ulicy Wyszyńskiego Łomża
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej