Koncert ewangelizacyjny “… by Świat usłyszał” w Ostródzie

2016/05/25

Oddział Stowarzyszenia w Ostródzie gorąco zaprasza wszystkich zainteresowanych na koncert ewangelizacyjny “…by Świat usłyszał” w Ostródzie. Warsztaty rozpoczną się już 27 maja, natomiast sam koncert 28 maja o godz. 18:00 w ostródzkim amfiteatrze. Wydarzenie w którym wystąpi zespół Deus Meus, poprowadzi wybitny aktor – Adam Woronowicz. Wstęp wolny!

Poprzez muzykę, Słowo, świadectwo chcemy dać osobom zaangażowanym w tworzenie Koncertu, osobom utalentowanym muzycznie, okazję do podzielenia się z innymi radosnym przeżywaniem swego chrześcijaństwa. Chcemy zrobić to razem z wieloma scholami, chórami dziecięcymi i młodzieżowymi z różnych parafii oraz wszystkimi, którzy chcą się włączyć w śpiew, aby w ten sposób jeszcze bardziej wyraziście ukazać jedność Kościoła w jego rozmaitych formach duchowości.

Celem inicjatywy jest ewangelizacja wszystkich, którzy przyjdą na Koncert. Ewangelizacja, która nie opiera się na „prawieniu kazań”, lecz jest dawaniem świadectwa własną postawą i życiem. Chcemy poruszyć zagadnienia wiary, otwarcie i odważnie przyznając się do niej.

Poprzez organizowany przez nas Koncert pragniemy także zapoczątkować stworzenie oferty kulturalnej dla młodych ludzi, która byłaby oparta na wartościach nam bliskim i takich które stanowią dobry fundament dla budowania dorosłego życia.

Koncert ten może dla niektórych być próbą zmierzenia się z samym sobą, może rozwijaniem swoich pasji i spełnieniem marzeń, dla innych swojego rodzaju sprawdzianem odwagi i dojrzałości wiary, dla niektórych może będzie powrotem do porzuconych gdzieś wcześniej ideałów i wartości, być może znajdzie się ktoś, kto słysząc świadectwo wiary osoby ze świata showbiznesu albo świadectwo przysłowiowego Kowalskiego z sąsiedztwa zda sobie sprawę, że tylko Jezus może być Panem życia, może nawet słysząc ze sceny wyśpiewywane przez młodych ludzi z wielką radością i siłą słowa: „chcemy być mocni w wierze!”, zanuci tę melodię wraz z nimi i będzie to jego prawdziwa modlitwa.

Śledź informacje o koncercie na bieżąco na facebookowym fanpagu:

https://www.facebook.com/byswiatuslyszal/

Oraz stronie internetowej:

http://www.byswiatuslyszal.pl/

 

13096085_995131040568804_5578578047867689617_n

ss

Szczesny Szymon

Szymon Szczęsny

Historyk, ekonomista, podróżnik. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Adam Woronowicz #chór #Civitas Christiana Ostróda #Deus Meus #ewangelizacja #koncert #pieśń #warsztaty muzyczne
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej