Konkursy Filmowe w ramach 34.4 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów 2019 we Wrocławiu.

2019/08/20
grafika-konkursy.jpg

W ramach 34.4 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów 2019 we Wrocławiu tradycyjnie zapraszamy do udziału w Konkursach Filmowych w trzech kategoriach:
Konkursu Filmów Fabularnych, Konkursu Filmów Dokumentalnych oraz Konkursu Filmów Młodzieżowych.

Do Konkursu Filmów Fabularnych i Konkursu Filmów Dokumentalnych mogą być zgłaszane filmy wyprodukowane przez profesjonalistów, a także prace studentów powstałe Podczas studiów filmowych i artystycznych. Ich premiera powinna mieć miejsce nie wcześniej niż w roku 2017, a ich treść nawiązywać do hasła przewodniego: […] z nich zaś największa jest miłość. Zgłoszeniu filmu do konkursu następuje poprzez wysłanie pocztą tradycyjna lub elektroniczną filmu z podpisanym formularzem.
Konkurs składa się z dwóch etapów: w pierwszym etapie przekazane filmy zostaną poddane selekcji przez Radę Programową. W drugim etapie wybrane filmy zostaną nominowane do Nagrody MAKSYMILIANA i przedstawiane publiczności podczas otwartych pokazów konkursowych Festiwalu i poddane ocenie Jury Festiwalowemu. Pokazy uwieńczy uroczysta Gala Zamknięcia, połączona z ogłoszeniem Laureatów Konkursów Filmowych i wręczeniem Nagród Głównych
i Specjalnych oraz Wyróżnień.
Do Konkursu Filmów Młodzieżowych mogą być zgłaszane filmy niepełnometrażowe twórców-amatorów do 26 roku życia, przygotowane także pod okiem opiekunów i profesjonalistów. Uczestnik może zaprezentować obrazy zrealizowane w ostatnich trzech latach. Ich treść powinna nawiązywać do hasła przewodniego: […] z nich zaś największa jest miłość. Zgłoszenia filmu do konkursu następuje poprzez wysłanie pocztą tradycyjną lub elektroniczną obrazu filmowego. Należy również dołączyć formularz zawierający podpis uczestnika. Konkurs uwieńczy uroczysta Gala Zamknięcia 18 października, połączona z ogłoszeniem Laureata Konkursu Młodych i wręczeniem Nagrody Głównej.
34.4 Międzynarodowy Festiwalu Filmów Niepokalanów 2019 we Wrocławiu będzie miał miejsce w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu, odbędzie się w dniach 13- 18 października 2019 i przebiegnie pod hasłem: […] z nich zaś największa jest miłość. (1 Kor 13, 13). Słowa św. Pawła z Tarsu przez wieki były inspiracją dla europejskiej literatury, sztuki i muzyki. Dlatego pragniemy, aby organizowane przez nas wydarzenie było podjęciem dialogu wokół właściwego pojmowania relacji międzyludzkich i struktur społecznych. Poszukiwania prawdy
na temat wartości rodziny- przestrzeni, w której Miłość może być zakorzeniona i pielęgnowana.

Zgłoszenia filmów konkursowych:

w Konkursie Filmów Fabularnych i Konkursie Filmów Dokumentalnych do 30 sierpnia 2019

w Konkursie Filmów Młodzieżowych do 7 października 2019

Formularze i Regulamin Konkursów znajdą Państwo na stronie Festiwalu,

w zakładce Konkursy 2019: http://mkff.pl/

Biuro Festiwalowe: ul. Kanonia 9/-1, 50-328 Wrocław

Telefon: +48 533 364 777,+48 575 832 777

biuro@mkff.pl, www.mkff.pl

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Civitas Christiana Wrocław #Festiwal Filmów Niepokalanów #film #konkurs
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej