Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa

2018/08/10
nocna.jpg

Zapraszamy na kolejną nocną pielgrzymkę z Miedniewic do Niepokalanowa. Odbędzie się ona z 11 na 12 sierpnia. Intencją przewodnią jest modlitwa o „Chrześcijańską odnowę naszych rodzin”.

Pielgrzymka odbywa się w każdą drugą sobotę miesiąca – w dwóch grupach.

PIERWSZA GRUPA modli się, idąc pieszo 21 km z sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach k. Wiskitek do sanktuarium Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana w Niepokalanowie.

DRUGA GRUPA w tym samym czasie czuwa na modlitwie w Niepokalanowie. Opiekę duchową sprawują franciszkanie z Miedniewic i Niepokalanowa.

Kontakt do organizatorów:

  • Janek: 694 005 412, 609 562 751; e-mail:  j.bak20@upcpoczta.pl, janekbpp@gmail.com
  • Andrzej: 501 705 502

Nocne pielgrzymowanie zaczyna się o 21.00 Apelem Jasnogórskim i Mszą św. w Miedniewicach. Ok. 22.30 następuje wymarsz. W drodze są dwa odpoczynki – ok. 1.00 i 3.00.

Miedniewice, źródło: radioniepokalanow.pl

Kiedy pielgrzymi maszerują, w niepokalanowskiej bazylice trwa (od 21.00) Nocne Czuwanie Modlitewne w w intencji zwycięstwa Niepokalanej w Polsce, Europie i w świecie.

Ok. 5.30 pielgrzymi dochodzą do Niepokalanowa, gdzie o 5.45 sprawowana jest Eucharystia dla pieszych pątników i uczestników nocnego czuwania. Jest to uroczyste zakończenie pielgrzymowania.

Pierwsza Nocna Pielgrzymka Piesza z Miedniewic do Niepokalanowa wyruszyła 13 grudnia 2014 r.

Nawiązuje do dzieła Jana Topolskiego, który przez 20 lat prowadził w każdą drugą sobotę miesiąca pielgrzymki na trasie z Błonia do Niepokalanowa. Obecnie pielgrzymki przekształciły się w całonocne czuwanie modlitewne w niepokalanowskim Sanktuarium.

Nocny marsz w opinii wielu uczestników tych pielgrzymek ma swój sens i sprzyja pogłębieniu duchowej relacji z Panem Bogiem. Powstała więc myśl zorganizowania nowej pielgrzymki. Wybór trasy z Miedniewic do Niepokalanowa nie jest przypadkowy. Miedniewicki klasztor to miejsce naznaczonym kultem Matki Bożej Świętorodzinnej, po drodze w Szymanowie jest Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej, a Niepokalanów nieodłącznie związany jest ze św. o. Maksymilianem Marią Kolbem i Matką Bożą Wszechpośredniczką Wszelkich Łask. Trasa pielgrzymki to także część Szlaku Świętego Jakuba zaczynającego się w Warszawie i prowadzącego do Santiago de Compostella.

Szczęśliwie się składa, że miedniewickie Sanktuarium przetrwało w nienaruszonym stanie wszelkie dziejowe burze, których na tych terenach było niemało, stąd myśl, by w czasach, gdy rodzina staje się tak agresywnie atakowana przez „nowoczesność”, prosić Mazowiecką Panią z Miedniewic o pomoc w obronie chrześcijańskich wartości naszych rodzin. Niech w czasie zamętu duchowego to miejsce będzie początkiem i swego rodzaju opoką i latarnią wskazującą, co jest najważniejsze w naszym życiu.

Zapraszamy na stronę pielgrzymki: miedniewicenoc.com

Patronem medialnym pielgrzymki jest Radio Niepokalanów.

mak

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Jan Topolski #Miedniewice #Niepokalanów #nocna pielgrzymka #nocne czuwanie #pielgrzymi #pielgrzymka #sanktuarium #Szymanów
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej