O Traktacie Wersalskim w Toruniu

2019/05/16
wersal-sl.jpg

Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” w Toruniu wraz z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej oraz Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Toruniu zapraszają do udziału w konferencji naukowej “Traktat Wersalski. Kształtowanie powojennego ładu w Europie po I wojnie światowej”, która odbędzie się w środę 22 maja od godz. 11:00 w auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. 

PROGRAM

11.00 – Otwarcie konferencji
11.10Traktat wersalski z perspektywy Niemiec i Polski – prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk (Instytut Historii PAN w Warszawie),
11.40Konferencja wielkich nadziei czy fabryka pokoju? Perspektywa francuska – prof. dr hab. Mariusz Wołos (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie)
12.10-12.30 przerwa kawowa
12.30Polityka zagraniczna Polski w dobie kształtowania się układu wersalsko-ryskiego – dr hab. Krzysztof Kania (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
13.00 – Otwarcie wystawy pt.: „Należy stworzyć niepodległe państwo polskie (…) z wolnym dostępem do morza. Powrót Pomorza i Kujaw do Polski 1918-1920” – prof. dr hab. Mirosław Golon (Instytut Pamięci Narodowej)
13.15 – Zakończenie konferencji

Szczesny Szymon

Szymon Szczęsny

Historyk, ekonomista, podróżnik. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Civitas Christiana Toruń #dr hab. Krzysztof Kania #historia #konferencja #konferencja naukowa #patriotyzm #prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk #prof. dr hab. Mariusz Wołos #prof. dr hab. Mirosław Golon #Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej #RODM Toruń #WSKSiM #wyższa szkoła kultury społecznej i medialnej
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej