Home / Zapowiedzi / O Traktacie Wersalskim w Toruniu
wersal-sl.jpg

O Traktacie Wersalskim w Toruniu

Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” w Toruniu wraz z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej oraz Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Toruniu zapraszają do udziału w konferencji naukowej “Traktat Wersalski. Kształtowanie powojennego ładu w Europie po I wojnie światowej”, która odbędzie się w środę 22 maja od godz. 11:00 w auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. 

PROGRAM

11.00 – Otwarcie konferencji
11.10Traktat wersalski z perspektywy Niemiec i Polski – prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk (Instytut Historii PAN w Warszawie),
11.40Konferencja wielkich nadziei czy fabryka pokoju? Perspektywa francuska – prof. dr hab. Mariusz Wołos (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie)
12.10-12.30 przerwa kawowa
12.30Polityka zagraniczna Polski w dobie kształtowania się układu wersalsko-ryskiego – dr hab. Krzysztof Kania (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
13.00 – Otwarcie wystawy pt.: „Należy stworzyć niepodległe państwo polskie (…) z wolnym dostępem do morza. Powrót Pomorza i Kujaw do Polski 1918-1920” – prof. dr hab. Mirosław Golon (Instytut Pamięci Narodowej)
13.15 – Zakończenie konferencji

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#Civitas Christiana Toruń, #dr hab. Krzysztof Kania, #historia, #konferencja, #konferencja naukowa, #patriotyzm, #prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk, #prof. dr hab. Mariusz Wołos, #prof. dr hab. Mirosław Golon, #Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej, #RODM Toruń, #WSKSiM, #wyższa szkoła kultury społecznej i medialnej