Szczecin: “Klauzula sumienia – masz do tego prawo!”

2017/05/13
18402152-1396822137041813-7159593058929048447-o-1.jpg

16 maja w siedzibie Stowarzyszenia w Szczecinie przy ul. Kaszubskiej 20/3 odbędzie się spotkanie z Nikolasem Nikasem pt. “Klauzula sumienia – masz do tego prawo!”. Rozpoczęcie o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy!

Naszym gościem będzie mec. Nikolas Nikas, który jest cenionym specjalistą umiejętnie prezentującym fakty dostarczane przez nauki przyrodnicze oraz medycynę w perspektywie prawnej i politologicznej. Dzięki Fundacji Obrony Bioetyki może swą wiedzę i umiejętności angażować na polu prawodawstwa, postępowań procesowych, edukacji i w mediach.
Nikas jest znanym w USA i na świecie ekspertem w odniesieniu do takich zagadnień jak aborcja, prawa sumienia w służbie zdrowia, klonowanie i badania na ludzkich komórkach macierzystych, asystowane samobójstwo.
Uczestniczy w wielu postępowaniach sądowych dotyczących tej problematyki, m.in. klonowania człowieka, badań na komórkach macierzystych, praw sumienia w służbie zdrowia, procedur klinicznych oraz stanowych ograniczeń dotyczących tzw. późnych aborcji. Był niegdyś konsultantem Prezydenckiej Rady Bioetycznej w Waszyngtonie, stawał przed Senatem USA w sprawach dotyczących aborcji i wolności słowa. Wraz z żoną Melindą i piątką dorosłych dzieci mieszka w Phoenix w Arizonie.

Więcej informacji:

Facebook – Civitas Christiana Szczecin

/ss

Szczesny Szymon

Szymon Szczęsny

Historyk, ekonomista, podróżnik. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#bioetyka #Civitas Christiana Szczecin #Niklas Nikas #pro-life #spotkanie
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej