Transmisje wideo na żywo z finału 22. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

2018/06/4
periscope-civtas-net.png

W Niepokalanowie trwa dwudniowy (4-5 czerwca) finał XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W ostatecznych zmaganiach spotyka się 120 uczestników wyłonionych z 30 000 wszystkich osób biorących udział w tegorocznej edycji. Serwis e-civitas.pl będzie transmitował na żywo wybrane punkty programu w social media i przez Periscope.

Na program tegorocznego finału konkursu biblijnego złożą się eliminacje testowe, do których jeszcze pierwszego dnia przystąpią wszyscy finaliści oraz część ustna, zaplanowana na drugi dzień pobytu w Niepokalanowie. Do decydującego etapu może awansować 7 uczestników, którym najlepiej powiedzie się w teście. Spośród nich, na podstawie losowanych zestawów pytań, komisja konkursowa wyłoni troje zwycięzców tegorocznego konkursu.

Poza eliminacjami konkursowymi uczestnicy wezmą udział w nabożeństwie Bożego Słowa oraz wysłuchają koncertu zespołu „Wyzwoleni z niewoli”. Formację tworzą dwaj hip-hopowi artyści, Jacek „Heres” Zajkowski i Piotr Zalewski. Obaj niegdyś uwikłani w uzależnienia, przeżyli głębokie przemiany duchowe. Od kilku lat jeżdżą po całej Polsce ewangelizując i dając świadectwo swoich nawróceń, grają koncerty i dzielą się wiarą z młodymi. Co roku trafiają do tysięcy ludzi.

Szczególny wymiar będzie miała tegoroczna modlitwa wieczorna w pierwszym dniu zjazdu „młodych biblistów” w Niepokalanowie. W godzinie Apelu Jasnogórskiego uczestnicy wraz z opiekunami spotkają się na placu przed bazyliką NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, gdzie w łączności z Jasną Górą powierzą się matczynej opiece Maryi. Jak zapowiada Beata Zembrzycka, krajowy koordynator konkursu, motywem przewodnim rozważań będzie hasło przeżywanego w Kościele Roku Ducha Świętego: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (por. Dz 2,4). Uczestnicy zostaną zaproszeni do odnowienia swoich przyrzeczeń chrzcielnych.

Bazylika Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie / fot. M. Kluczyński

W drugim dniu finału, od rana, finaliści będą mogli zwiedzić z przewodnikami Niepokalanów, a o godz. 11.00 wezmą udział w Eucharystii, którą w bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask będzie sprawował bp Stanisław Stefanek, biskup senior diecezji łomżyńskiej.

Po Mszy św. w auli św. Bonawentury nastąpi odczytanie protokołu części pisemnej konkursu i siedmioro wyłonionych na jej podstawie uczestników przystąpi do części ustnej, by rywalizować o miejsca na podium. Zakres pytań finałowych obejmie Księgę Psalmów oraz dwa listy św. Pawła – do Filipian i do Galatów wraz z wprowadzeniami, przypisami i słownikiem pojęć.

Najlepsi mają szansę na zdobycie indeksów uprawniających do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych, bez egzaminów wstępnych, na kilkunastu kierunkach, takich jak: teologia i filozofia, ale również politologia, dziennikarstwo, socjologia czy matematyka. Laureaci razem z katechetami udadzą się także na zagraniczne pielgrzymki, m.in. do Ziemi Świętej oraz szlakiem św. Pawła do Grecji. Fundatorem głównych nagród w finale jest firma Grupa INCO SA. i Biuro Podróży TRYNITY.pl

Miesięcznik Civitas Christiana i serwis e-civitas.pl objęły wydarzenie patronatami medialnymi. Zapraszamy do oglądania transmisji wideo na żywo, za pośrednictwem Periscope.tv/e_civitas i w mediach społecznościowych: twitter.com/e_civitas oraz facebook.com/KonkursBiblijny. Transmitowany będzie 4 czerwca od godz. 21.00 Apel Jasnogórski oraz część oficjalna finału – w dniu 5 czerwca, od godz. 12.30. Zapraszamy!

 

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #konkurs biblijny #Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej #periscope
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej