Trwają IX Warszawskie Targi Książki. Piątek Dniem Książki Akademickiej i Naukowej

2018/05/18
library-2616960-640.jpg

Dziś, o godz. 10.00 na stadionie PGE Narodowy rozpocznie się drugi dzień Warszawskich Targów Książki. Piątek jest Dniem Książki Akademickiej i Naukowej – odbędą się 12. Targi ACADEMIA.

Już dwunasty raz odbędą się w Warszawie Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA. Po raz szósty towarzyszyć będą Warszawskim Targom Książki na PGE Narodowym. Przedsięwzięcie zainicjowane przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej od lat realizuje na ich zlecenie spółka Murator EXPO.

Wydawcy akademiccy i naukowi po raz kolejny zaprezentują swoją ofertę w reprezentacyjnej przestrzeni Biznes Klubu Stadionu. Ważnym wydarzeniem każdej edycji Targów jest Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA. W Konkursie oceniane są książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie i serie wydawnicze. Na uczestników, obok Nagrody Głównej i wyróżnień, czekają też prestiżowe wyróżnienia rektorskie: Nagroda Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej  w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych oraz Nagroda Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych.

Tegoroczna edycja konkursu jest wyjątkowa – 51 wydawców zgłosiło do niego ponad 120 książek. Uroczyste spotkanie środowiska wydawców naukowych i akademickich, połączone z ogłoszeniem wyników Konkursu ACADEMIA 2018, nastąpi w piątek 18 maja br. o godzinie 16.00 w sali Amsterdam.

Opublikowany przez Instytut Wydawniczy PAX 14 maja 2018

IX Warszawskie Targi Książki potrwają do 20 maja. Wszyscy, którzy kochają czytać, mają niepowtarzalną okazję do zdobycia autografów ulubionych autorów, zapoznania się w jednym miejscu z ofertą wydawców ze świata i z całej Polski, zakupu książek i uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach. Z czytelnikami, podczas czterech majowych dni na PGE Narodowym, spotka się około 1000 twórców. Na odwiedzających czeka też niezwykle bogata oferta – 1500 pozycji programowych: spotkań z autorami, debat, konferencji, warsztatów,  lekcji literatury i historii, atrakcji dla dzieci, wydarzeń artystyczno-literackich, nagród literackich i branżowych, konkursów i wystaw. Wśród wystawców znajduje się Instytut Wydawniczy PAX.

mk

IX Warszawskie Targi Książki

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#9 Warszawskie Targi Książki #Dobraczyński #Instytut wydawniczy pax #IW PAX #Kossak #książka #Targi Academia #WTK #WTK 2018 #Zofia Kossak
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej