Warsztaty dla młodzieży i koncert gospel w Ostródzie

2014/5/21

banner ostródaJuż 22 czerwca w ostródzkim amfiteatrze kolejna edycja koncertu “…by Świat usłyszał”. Na scenie zobaczymy zespół Gospel Rain z Lublina, a na ekranie świadectwa wiary znanych osobistości. Również i w tym roku razem z zespołem wystąpią młodzi ludzie – uczestnicy warsztatów poprzedzających koncert, prowadzonych przez doświadczonych muzyków zespołu Gospel Rain w dniach 20-22 czerwca. Przewidziane są też osobne próby dla dzieci ze szkół podstawowych. Oprócz ćwiczeń muzycznych odbędą się spotkania formacyjne, które mają na celu przygotowanie duchowe do udziału w ewangelizacji. Nabożeństwa dla uczestników będą odbywały się w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie.

Szczegóły na stronie: byswiatuslyszal.pl.

Pierwszy koncert “…by Świat usłyszał” odbył się w 2013 roku. Wystąpił wtedy zespół Mocni w Wierze. Koncert poprowadził Przemysław Babiarz, który wygłosił poruszające świadectwo swojej wiary. Zaprezentowano nagrane na tę okazję świadectwa znanych sportowców, a na scenie pojawiły się również ostródzkie dzieci, młodzież i dorośli, którzy na ten jeden dzień połączyli swoje głosy, aby wspólnie wyśpiewać ze sceny o tym, że chcą być mocni w wierze.

Celem inicjatywy jest ewangelizacja wszystkich, którzy przyjdą na koncert poprzez dawanie świadectwa własną postawą i życiem. Chcemy poruszyć zagadnienia wiary, otwarcie i odważnie przyznając się do niej.

Koncert ten może dla niektórych być próbą zmierzenia się z samym sobą, może rozwijaniem swoich pasji i spełnieniem marzeń, dla innych sprawdzianem odwagi i dojrzałości wiary, a dla niektórych może będzie powrotem do porzuconych wcześniej  wartości. Być może znajdzie się ktoś, kto słysząc świadectwo wiary osoby ze świata showbiznesu lub przysłowiowego Kowalskiego z sąsiedztwa, zda sobie sprawę, że tylko Jezus może być Panem życia, a może słysząc ze sceny wyśpiewywane przez młodych ludzi słowa: „chcemy być mocni w wierze!”, zanuci tę melodię wraz z nimi i będzie to jego prawdziwa modlitwa.

Wydarzenie to jest również propozycją oferty kulturalnej dla młodych ludzi, opartej na bliskich nam wartościach, które stanowią dobry fundament dla budowania dorosłego życia.

mm/www.byswiatuslyszal.pl

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Babiarz #gospel #koncert #Mocni w Wierze #Ostróda
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej