Wrocław: Zaproszenie na wernisaż Jakuba Strzyża

2017/12/7
grafika-kuznicza.jpg

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” we Wrocławiu w ramach inicjatywy Galeria „Kuźnicza” zaprasza na wernisaż Jakuba Strzyża pt. MALARSTWO, 11 grudnia 2017 r. (poniedziałek) o godz. 18:00 w „Civitas Christiana”, ul. Kuźnicza 11-13 (I piętro)

 

Jakub Strzyż urodził się w 1964 r. Studiował w latach 1989-1995 w PWSSP we Wrocławiu (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu), na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Malarstwo w pracowni prof. Józefa Hałasa, Grafika artystyczna w pracowni prof. Andrzeja Basaja. Dyplom z malarstwa z aneksem z grafiki artystycznej uzyskał 11.07.1995r. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką artystyczną, wideo.

Justyna Bajda o pracach artysty: „Prezentowane obrazy z cyklów „Góra”, „Katedra”, „Stare miasto” łączy syntetyczność ujęcia tematu sprowadzająca motywy do najprostszych płaskich form geometrycznych, fascynacja kolorem, wyrafinowanymi zestawieniami barw.
Odnajdziemy na tych płótnach głęboką czerwień ceglanych murów gotyckich kościołów Wrocławia, złociste ochry hiszpańskich szczytów i bogatych dekoracji katedry w Santiago de Compostela oblanych światłem zachodzącego słońca. Światło to jawi się nam jako zjawisko na poły mistyczne, ciche, bezpieczne, sprzyjające kontemplacji i zamyśleniu.
Światło i barwa zlewają się w jedność i materializują w postaci zamkniętych przestrzeni wyłaniających się ze złotych mroków romańskich łuków i gotyckich żeber, fragmentów schodów, które wciągają widza i każą myśleć o piętrzących się powyżej kondygnacjach średniowiecznych wież.
Z całą pewnością jest w pracach Jakuba ogrom uczuć, emocji i w pełni dojrzałej artystycznej świadomości wyrażania zachwytu nad otaczającymi nas konstrukcjami Boskimi i ludzkimi.”

 

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Jakub Strzyż #malarstwo
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej