Home / Zapowiedzi / XI Wielkopolskie Forum Samorządowych Inicjatyw Papieskich już wkrótce !
zaproszenie-forum-1-001-1.jpg

XI Wielkopolskie Forum Samorządowych Inicjatyw Papieskich już wkrótce !

Tegoroczne XI Wielkopolskie Forum Samorządowych Inicjatyw Papieskich odbędzie się 17 października 2019 r w Zbąszyniu. Organizatorami XI Forum są:, Burmistrz i Samorząd Gminy Zbąszyń, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana – Oddział Okręgowy w Poznaniu oraz Parafia p.w. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Zbąszyniu. Jego przewodnim hasłem jest „Ekologia po bożemu – od Jana Pawła II do Papieża Franciszka”. Forum będzie towarzyszyć hasło tegorocznego XIX Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy”.

W czasie XI Forum ukazany zostanie rozwój nauczania społecznego Kościoła dotyczący nie tylko ochrony środowiska przyrodniczego, ale przede wszystkim zintegrowanej ekologii człowieka od nauczania Jana Pawła II do globalnego spojrzenia na kryzys ekologiczny w nauczaniu papieża Franciszka w encyklice „Laudato si”. Centralnym punktem XI Forum będzie debata pt. „Kościół i społeczeństwo wobec kryzysu ekologicznego”. W debacie wezmą udział naukowcy, przedstawiciele instytucji, organizacji pozarządowych, które zajmują się działaniami proekologicznymi, miedzy innymi: prof. zw. dr hab. Adam Choiński, kierownik Katedry Hydrologii i Gospodarki Wodnej UAM, Magdalena Maria Kadziak, koordynator programów Światowego Ruchu Katolików na Rzecz Środowiska, który zrzesza ponad 700 wspólnot, ruchów i organizacji katolickich w 120 krajach na całym świecie oraz Piotr Cebernik, przedsiębiorca właściciel firmy Policon – producenta szerokiej gamy oznakowań i nadruków, kilkukrotny zdobywca nagród Fair Play oraz Solidni w Biznesie. Debatę poprowadzi ks. prof. UAM dr hab. Maciej Olczyk – profesor nadzwyczajny na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu, specjalista w zakresie teologii moralnej i Katolickiej Nauki Społecznej.

Biskup Karol Wojtyła od 24 lipca do 14 sierpnia 1960 roku uczestniczył w spływie kajakowym po rzekach Obra i Gwda. Zawitał także do Zbąszynia, gdzie znajduje się ciekawy pomnik przedstawiający Karola Wojtyłę siedzącego w kajaku i czytającego brewiarz.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#Civitas Christiana Poznań, #konferencja, #Wielkopolskie Forum Samorządowych Inicjatyw Papieskich, #wykład, #Zbąszyń