Home / Z życia "Civitas Christiana" / Prymas i Matka|e-wydanie Miesięcznika „Civitas Christiana” do pobrania
pobierz-nowe-e-wydanie7.png

Prymas i Matka|e-wydanie Miesięcznika „Civitas Christiana” do pobrania

Na majowym szlaku

Maj to dla Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” miesiąc szczególny. W maju przenikają się i łączą się dwa wiodące dzieła, będące owocem formacji i zaangażowania ludzi skupionych wokół naszego środowiska.

e-wydanie do pobrania

Pierwsze to modlitewna mobilizacja i liczny udział w 39. Pielgrzymce na Jasną Górę. Gromadzimy się w ostatniej dekadzie maja, by modlić się w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w przededniu 39. rocznicy Jego śmierci. W maju także na Jasnej Górze spotykają się finaliści etapów diecezjalnych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Data spotkania, dającego możliwość wzajemnego poznania, wspólnej modlitwy i przygotowania do czerwcowego finału w Niepokalanowie, nie jest przypadkowa – to rocznica cudownego ocalenia św. Jana Pawła II podczas zamachu na Jego życie, który miał miejsce 13 maja 1981 r.

W tym roku maj to także jubileusz oficyny wydawniczej, będącej częścią środowiska „Civitas Christiana”. 70 lat temu, w maju 1949 r. powstał Instytut Wydawniczy Pax. Przez kilka dekad zmieniała się struktura wydawnictwa, jego status prawny, zakres i skala prowadzonej działalności. Od stycznia publikujemy artykuły w specjalnym cykl jubileuszowym, ukazujące choć wycinek tej bogatej historii i spuścizny kulturalnej. Obchodzące 70. urodziny wydawnictwo jest świadkiem i uczestnikiem niełatwej przecież historii Polski w XX wieku. Dziś marka i znak firmowy Instytutu są integralną częścią środowiska „Civitas Christiana”, co oznacza szacunek dla wieloletniego dziedzictwa wydawnictwa, realizację misji programowej Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, troskę o poziom wydawniczy i rynkową efektywność.

Przykładem, który można przywołać, jest charakterystyczny jubileuszowy akcent wydawniczy w postaci wydanej książki z płytą CD „Civis Christi”, którą prezentujemy w bieżącym numerze. To symboliczna publikacja o Prymasie Tysiąclecia zachęcająca do modlitewnej refleksji, pogłębienia wiedzy i religijnego oraz społecznego zaangażowania zgodnie z myślą i przesłaniem Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!

Maciej Szepietowski

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#częstochowa, #kard. Stefan Wyszyński, #maj, #majowy numer, #nowy numer, #okwb, #slider, #stefan wyszynski, #Wyszyński i matka