Home / Z życia "Civitas Christiana" / W trosce o dziedzictwo historyczne i kulturowe

W trosce o dziedzictwo historyczne i kulturowe

Oddział chojnicki Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” realizuje projekt „W trosce o dziedzictwo historyczne i kulturowe”. Członkowie i sympatycy stowarzyszenia spotkali się w drugi czwartek maja z Bogdanem Kuffelem. Gość przybliżył postać Św. Jadwigi Królowej, patronki parafii przy ul. Wiśniowej, gdzie swoją siedzibę ma oddział.

Św. Jadwiga Królowa była znacząca postacią w historii naszego narodu. Mimo młodego wieku, potrafiła przedłożyć swoją powinność nad osobiste korzyści. Młodym ludziom często wydaje się, że postaci historyczne są tak odległe, nierzeczywiste. A przecież to także byli ludzie. Mieli swoje pragnienia, marzenia, jednak często musieli rezygnować z nich dla dobra narodu. Takich przywódców, autorytetów potrzeba nam szczególnie dzisiaj.

Wielka szkoda, że tak małą rolę przykłada się obecnie do edukacji historycznej. Oddział chojnicki chce mieć chociaż niewielki wkład w tę działalność, dlatego spotkania takie jak to, mają przypominać nam o wielkich przedstawicielach naszego narodu. Z pewnością do tematu wielkich Polaków w działalności oddziału będziemy niejednokrotnie wracali.

Spotkanie zakończyło się miłym akcentem. Pan Bogdan Kuffel zaprezentował część swojego zbioru medali i przekazał księdzu prałatowi Henrykowi Cyrzanowi, asystentowi oddziału, okolicznościowy pamiątkowy medal związany z patronką świątyni.

Maria Beger

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#Chojnice, #medal, #św. Jadwiga