Kubicka

Barbara Kubicka

Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana

Wychowanie bez porażek – iluzja czy realny cel do osiągnięcia?
2024/3/4

Tradycyjne wyobrażenie społeczne o rodzicielstwie nie zakłada konieczności specjalnego przygotowywania do tej roli. Obecnie wielu ludzi chce otrzymać szybką „receptę” np. na problemy wychowawcze.

Wyróżnienie Bonum et Lucrum dla założycieli Grupy Arche i Fundacji Leny Grochowskiej
2023/11/2

Tegoroczną nagrodę Bonum et Lucrum otrzymali Lena i Władysław Grochowscy – założyciele Fundacji Leny Grochowskiej. Przedsiębiorcy zostali wyróżnieni za szacunek do historii i ludzi, styl organizacji pracy, zarządzanie metodą dialogu, a także za ochronę i …

Najlepsza publikacja z zakresu KNS
2023/11/2

Nagrodę za najlepszą publikację z zakresu KNS otrzymał Paweł Kęska za książkę Zawsze głosiłem prawdę. Nauczanie społeczne w wypowiedziach księdza Jerzego Popiełuszki. Wybór źródeł.

Wirtualne, ale realne zagrożeni@
2023/8/17

Niezwykle istotne jest, aby korzystać z sieci w sposób świadomy i odpowiedzialny. W przestrzeni online znaleźć można wiele stron WWW skupiających się na promocji bezpiecznej eksploracji wirtualnego świata, na edukacji internautów właśnie pod tym kątem.

By nie umierały w samotności. Rozmowa z Tisą Żawrocką-Kwiatkowską z Fundacji Gajusz
2023/4/11

Absolutnie nie wierzą lekarzom, politykom, jedynie sobie nawzajem, czyli tym, którzy już przez to przechodzili. Dlatego ta kobieta poprosiła mnie, abym przekazała wszystkim rodzicom dzieci z wadą letalną, którzy strasznie się boją przyszłości, że „miłość …

Kubicka: Żelazne postanowienia czy słomiany zapał?
2023/1/30

Mija miesiąc od momentu, gdy wraz z początkiem 2023 roku większość z nas powzięła decyzję o byciu lepszą wersją samego siebie. Już teraz dobrze wiemy, że przynajmniej niektóre z naszych planów zostały napisane palcem po wodzie i we wdrażaniu ich w życie n…

Katolik (złapany?) w sieci
2023/1/20

Jak w wirtualnej rzeczywistości odnaleźć się ma katolik? Jak, korzystając z sieci, nie złapać się w sieci zła? Jakie szanse, których nie wolno nam – ludziom wierzącym – zaprzepaścić, niesie za sobą tak łatwy dostęp do świata online?

VI Festiwal KNS – wyróżnienia przyznane!
2022/9/28

Tradycyjnie zwieńczeniem pierwszego dnia VI Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej była uroczysta gala, w czasie której zostały przyznane dwie nagrody: „Bonum et Lucrum” (łac. „Dobro i zysk”) oraz za najlepszą publikację z zakresu KNS.

o. Maksymilian Maria Kolbe – u źródeł świętości
2022/7/25

„Mundek, Mundek, co z Ciebie wyrośnie?” – dziś znamy odpowiedź na pytanie Marianny Kolbe. Jakim dzieckiem był Rajmund, późniejszy o. Maksymilian? W jakiej rodzinie wyrastał? Zapraszamy do domu dzieciństwa świętego w Zduńskiej Woli.

Relacja z XV Spotkania Młodych z Biblią
2022/5/19

Za nami jubileuszowe „XV Spotkanie Młodych z Biblią ze św. Janem Pawłem II i bł. Prymasem Wyszyńskim”. Odbyło się ono 12 maja br. na Jasnej Górze, w przeddzień 41. rocznicy zamachu, a zarazem cudownego ocalenia życia św. Janowi Pawłowi II.

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej