Wkrótce 24. Pielgrzymka “Civitas Christiana” do Gniezna

2017/04/19
dsc00673-fot.jpg

W sobotę 22 kwietnia spotkaniem na polach lednickich rozpocznie się XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” do Gniezna. Tegoroczna ma szczególny charakter dziękczynienia za 600 lat polskiego prymasostwa i 20 lat nadania statusu katolickiego Stowarzyszeniu “Civitas Christiana”.

Słowo ewangelizacyjne do pielgrzymów wygłosi na Lednicy o. Wojciech Prus OP, duszpasterz dzieła Lednica 2000. Jeszcze w pierwszym dniu uczestnicy przejadą do Gniezna, gdzie wezmą udział w Nieszporach sprawowanych w bazylice katedralnej pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce ks. abp. Salvatore Pennacchio, a następnie dostąpią zaszczytu poniesienia relikwii św. Wojciecha w procesji ulicami Gniezna.

W drugim dniu, 23 kwietnia o godz. 10.00, pątnicy z Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” wezmą udział w Mszy św. odpustowej ku czci św. Wojciecha, która z uwagi na przypadające w tym roku obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce odbędzie się z udziałem prymasów z wielu krajów Europy. Liturgii w gnieźnieńskiej katedrze  będzie przewodniczył abp Wojciech Polak, prymas Polski, metropolita gnieźnieński, a homilię wygłosi kard. Dominik Duka, prymas Czech, metropolita praski. Do udziału w uroczystości inaugurującej całoroczne obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce został zaproszony także Prezydent Polski Andrzej Duda.

– Nawiedzenie grobu naszego Męczennika i liczny udział we wspólnej modlitwie niech będą wyrazem wdzięczności wobec Boga za wszystko, co na posiewie męczeńskiej krwi św. Wojciecha wyrosło na naszej polskiej ziemi, a szczególnie za 600 lat prymasostwa – napisał w słowie z okazji inauguracji obchodów 600-lecia prymasostwa w Polsce abp Wojciech Polak.

Gniezno i tamtejsza katedra to miejsce szczególne dla Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, które w tym roku raduje się jubileuszem 20-lecia przyznania przez Konferencję Episkopatu Polski statusu organizacji katolickiej, co 14 kwietnia 1997 r. potwierdził dekretem prymas Polski kard. Józef Glemp. Również w kwietniu br. mija 20 lat od proklamowanego w gnieźnieńskiej katedrze przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” dokumentu będącego swego rodzaju kamieniem węgielnym dla obecnego wymiaru organizacji – Oświadczenia Gnieźnieńskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z ramowym programem i udziału w tegorocznej pielgrzymce Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” do chrzcielnych źródeł Polski, która z uwagi na przypadające w tym roku uroczystości ma szczególny charakter.

 

XXIV  Pielgrzymka

Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana”

do Grobu św. Wojciecha, w dniach 22-23 kwietnia 2017 r.

PROGRAM DLA GRUP PIELGRZYMKOWYCH

22 kwietnia 2017 r. (sobota)

Godz. 14.30 –  Spotkanie na Lednicy
– Powitanie Pielgrzymów przez  Przewodniczącego Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana’’  Tomasza Nakielskiego
– Słowo  Ewangelizacyjne “Idźcie i głoście’’- O. Wojciech Prus OP –  Duszpasterz  Dzieła Lednica 2000

Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Godz. 15.30 – wspólny posiłek

Godz. 16.30 – wyjazd do Gniezna

Godz. 19:30 – Nieszpory – Katedra Gnieźnieńska,

Godz. 20:30-22:00 – Procesja z relikwiami św. Wojciecha do kościoła pw. św. Michała Archanioła

23 kwietnia 2017 r. (niedziela)

Godz. 9:15– Możliwość uczestnictwa w procesji  z relikwiami św. Wojciecha z parafii pw. św. Michała Archanioła na Plac św. Wojciecha.

Godz. 10:00 – Msza Święta odpustowa z udziałem Prymasów Europy- Plac Św. Wojciecha

 

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#abp Wojciech Polak #Civitas Christiana Gniezno #Gniezno 2017 #Lednica #pielgrzymka #prymas polski
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej