41. Pielgrzymka na Jasną Górę już za nami

2021/05/29
01

Dobiegła końca 41. Pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" na Jasną Górę. Choć w mniejszym składzie, jak zawsze pełna była niezwykłych chwil. Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją.

Centralnym punktem i początkiem naszego spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem JE abpa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

Następnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Prymasa Tysiąclecia. Towarzyszył nam abp Depo, a modlitwie o beatyfikację naszego patrona przewodniczył ks. Ryszard Umański, asystent "Civitas Christiana" w Częstochowie.

W siedzibie oddziału obdarowaliśmy życzeniami i prezentami ks. Jana Kasprowicza, proboszcza parafii katedralnej w Gnieźnie, wiernego przyjaciela i towarzysza naszego stowarzyszenia. W najbliższych dniach będzie on obchodził jubileusz 50 lat kapłaństwa. Ksiądz podziękował za odwagę zmian, jakie stowarzyszenie podjęło na początku swego istnienia oraz ze wzruszeniem życzył wielu sukcesów na polu ewangelizacji.

 

Po przerwie w Auli Papieskiej odbył się wykład o. Arnolda Chrapkowskiego, generała Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika. Ojciec przybliżył życiorys Prymasa Tysiąclecia, ze szczególnym uwzględnieniem trzech miejsc ważnych w Jego życiu, a związanych z paulinami: Jasnej Góry, klasztoru na Skałce w Krakowie oraz Bachledówki.

Wieczór uświetnił koncert kwartetu akordeonowego.

Zwieńczeniem pielgrzymki była modlitwa różańcowa pod wałami Jasnej Góry. O godzinie 21:00 wzięliśmy zaś udział w Apelu Jasnogórskim, który poprowadził ks. Ryszard. W jego trakcie Prezes Zarządu Maciej Szepietowski dokonał aktu ofiarowania w opiekę Matki Bożej członków naszego stowarzyszenia i ich rodzin, asystentów kościelnych oraz Zarządu i pracowników Grupy INCO SA.

Przypominamy, że nadal można obejrzeć relację video z całości wydarzenia. Żegnaliśmy się z nadzieją, że za rok uda się już spotkać na Jasnej Górze w pełnym składzie. Do zobaczenia w tym szczególnym miejscu, w którym zawsze czujemy się, jak w domu.


/mz

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Jasna Góra #Pielgrzymka Civitas Christiana #pielgrzymka do Częstochowy
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej