Adwentowy Dzień Skupienia “Civitas Christiana” ziemi kluczborskiej

2015/12/16

11 grudnia w klasztorze księży sercanów w Kluczborku odbył się Adwentowy Dzień Skupienia dla członków Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” z Kluczborka i Wołczyna. Obecny był przewodniczący Rady Oddziału Okręgowego w Opolu Maciej Szepietowski, jak również przewodniczące obu oddziałów – Jadwiga Tabisz (Oddział w Kluczborku) i Janina Szeliga (Oddział w Wołczynie).

Zebrani budowali wspólnotę w przyjaznej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy mogli przystąpić do sakramentu spowiedzi. Następnie odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ks. Stefan Hrynyszyn, sercanin, kapelan szpitala i Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku, celebrował Mszę św., podczas której wygłosił piękne i skłaniające do refleksji kazanie o Bożym Miłosierdziu. Nawiązał do duchowego dziedzictwa s. Faustyny Kowalskiej, największej czcicielki Bożego Miłosierdzia, która swoje przesłanie zawarła w Dzienniczku. Wspomniał także o rozpoczętym 8 grudnia Nadzwyczajnym Jubileuszu Bożego Miłosierdzia. Po tej chwili zadumy wszyscy udali się do sali konferencyjnej na krótką prezentację celów i misji Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Niewątpliwie spotkanie scaliło wspólnotę z ziemi kluczborskiej oraz pozwoliło duchowo przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

 

Alicja Berger-Zięba

 

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#adwent #civitas christiana #Jadwiga Tabisz #Janina Szeliga #Kluczbork #Ks. Stefan Hrynyszyn #Maciej Szepietowski #sercanie
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej