Bądź z nami na żywo! Transmisja z Gali wręczenia 77. Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka

2024/06/17
CCH 0789
Fot. Marta Karpińska

Już 18 czerwca 2024 o godzinie 18:00 odbędzie się uroczystość wręczenia 77. Nagrody imienia Włodzimierza Pietrzaka, wręczanej przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Wydarzenie będzie w całości transmitowane, link poniżej.

Nagroda jest przyznawana od 1948 roku za wybitną twórczość naukową, artystyczną, literacką, osiągnięcia w pracy formacyjnej, kulturalno-społecznej i edukacyjnej, będące świadectwem uniwersalnych wartości i postaw ludzkich, chrześcijańskich i patriotycznych.

W tym roku Kapituła przyznała nagrodę następującym Laureatom:

Panu Łukaszowi Krupskiemu – za wybitną twórczość rzeźbiarską, będącą owocem wiary i talentu, świadectwo troski o piękno oraz pielęgnowanie doświadczenia sacrum w sztuce. 

Wydawnictwu Biały Kruk – za rzetelną działalność na rzecz polskiej kultury, ofiarną pracę edukacyjno-wydawniczą, a w szczególności niestrudzone upowszechnianie wiedzy o polskiej historii oraz narodowej i religijnej tożsamości. 

Muzeum i Ośrodkowi Dokumentacji Życia i Kultu bł. Księdza Jerzego Popiełuszki –  w 40. rocznicę męczeńskiej śmierci duszpasterza ludzi pracy - za konsekwentnie realizowaną misję upamiętnienia Jego postaci i nauczania społecznego oraz wytrwałe budowanie żywego, międzypokoleniowego pomnika błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

 

Transmisja na żywo:

 
/ab

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Nagroda im. Pietrzaka #Nagroda im. Włodzimierza Pietrzaka #transmisja #civitas christiana #Warszawa
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej