Biskupi w USA zdecydują czy popierający aborcje mogę przyjmować komunię świętą

2021/11/17
chalice ge899ca188 1920
Źródło: pixabay.pl

Trwa doroczne zgromadzenie ok. 300 biskupów w USA, w Baltimore. Głównym tematem obrad będzie kwestia dopuszczania do komunii świętej osób łamiących nauczanie katolickie. 

W Kościele amerykańskim istnieją dwa podejścia do kwestii udzielania komunii politykom popierającym aborcję. Pierwsze z nich głosi, że nie należy im udzielać komunii, drugie podejście postuluje "oddzielenie sakramentów od polityki". 

W trakcie obrad ma powstać dokument na temat udzielania komunii. Prace nad nim trwają już półtora roku jednak nie porusza on sprawy szczegółowo a jedynie tłumaczy "to, co wszyscy powinniśmy wiedzieć i nad czym się zastanawiać przed przyjęciem komunii"- powiedział w rozmowie z dziennikarzem "The Baltimore Sun" miejscowy metropolita abp William E. Lori. 

Z badań Instytutu Pew z 2019 roku wynika, że tylko 30% katolików amerykańskich wierzy w rzeczywistą obecność Ciała i Krwi Chrystusa w Eucharystii. Biskupi rozpoczęli wieloletni "projekt odnowy eucharystycznej", który ma za zadanie wskazanie na prawdy dotyczące Eucharystii, co jest szczególnie potrzebne w obecnym czasie. 

Innymi tematami obrad będą pomoc kobietom ciężarnym, nowe tłumaczenie tekstów liturgicznych oraz uchwalenie i zatwierdzenie budżetu Konferencji Episkopatu na rok 2022.

Obradom biskupów towarzyszyć będą demonstracje i protesty przeciwko "lewicowym odchyleniom w Kościele" takich organizacji jak "Church Militant". Uczestnicy protestu wysłuchają m.in. przemówień Steve’a Bannona – doradcy b. prezydenta Donalda Trumpa i Milo Yiannopoulosa – młodego, 37-letniego, konserwatywnego i prawicowego komentatora mediów amerykańskich i brytyjskich.

 

Źródło: ekai.pl

/ut

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#USA #biskupi #Eucharystia
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej