p51817481.jpg

Bohater Katechezy 2017

2017/5/23

18 maja w auli seminaryjnej Wydziału Teologicznego w Opolu odbyła się uroczystość, podczas której wręczono nagrodę “Bohaterowi Katechezy 2017”. To już czwarta edycja plebiscytu. Odbyło się także spotkanie z 9 pozostałymi katechetami, którzy podczas głosowań na Facebooku otrzymali największą liczbę “lajków”.

Rozstrzygnięcie naszego plebiscytu wplecione zostało w szerszą uroczystość organizowaną przez Wydział Katechetyczny, a mianowicie rozdanie nagród zwycięzcom rozmaitych konkursów o tematyce religijnej.

Spotkanie moderował ks. dr Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego w Opolu. Gościem specjalnym był JE ks. bp Rudolf Pierskała, który objął “Bohatera Katechezy” honorowym patronatem.

Zwycięzcą plebiscytu organizowanego przez Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Opolu został Sebastian Jokiel, młody i pełen pasji katecheta z Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie. Drugie miejsce zajęła Edyta Bem z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, natomiast  trzecie – Tymoteusz Morela z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu.

foto: A.Berger Zięba

Nagrodę (statuetkę w formie diamentu) wręczyła Alina Kostęska, dyrektor Oddziału Okręgowego w Opolu.

Kolejny taki plebiscyt już w następnym roku szkolnym. Z roku na rok wzrasta liczba szkół i uczniów pragnących wypromować najlepszych katechetów, którzy z zaangażowaniem mówią młodym o Bogu i świadczą o Nim swoim życiem.

Alicja Berger – Zięba

as

© Civitas Christiana 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej