"Być pojednanym to być blisko siebie" - rekolekcje u Królowej Podlasia

2022/03/14
274971066 1077155136166477 384819451970616180 n
Foto: Justyna Strychalska

11 i 12 marca odbyły się rekolekcje Oddziału Okręgowego Białostocko-Olsztyńskiego, które poprowadził ks. Robert Grzybowski, związany z Pustelnią Zwiastowania w Poletyłach. Rekolekcje wielkopostne odbyły się w Hodyszewie, w Sanktuarium Matki Bożej Bożej Pojednania. 

Sanktuarium Maryjne w Hodyszewie nazywane jest Podlaską Jasną Górą ponieważ co roku przyciąga wielu pielgrzymów przed cudowny obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem z XVII wieku. Sanktuarium związane jest z objawieniami Matki Bożej w Krynicy gdzie zbudowano drewnianą kaplicę, która istnieje do dziś. Po wybudowaniu świątyni w Hodyszewie cudowny obraz na stałe zagościł w Sanktuarium. Od 1976 roku w parafii posługują księża pallotyni. 

Tematem rekolekcji było pojednanie i przebaczenie. Ksiądz Robert Grzybowski podczas nauczania pokazywał jak ważne jest bycie pojednanym nie tylko z Bogiem i bliźnimi ale też ze sobą i swoim życiem. Człowiek pojednany to człowiek zintegrowany, wdzięczny za swoje życie, obecny. 

Podczas rekolekcji mieliśmy możliwość poznać historię sanktuarium, zwiedzić Krynicę i odmówić różaniec w ogrodzie różańcowym przy cudownym źródełku. W piątek członkowie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" prowadzili drogę krzyżową w Sanktuarium z rozważaniami inspirowanymi życiem bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na koniec rekolekcji ks. Robert Grzybowski zaprosił nas do Pustelni Zwiastowana i opowiedział jak wygląda posługa w tym szczególnym miejscu. 

W rekolekcjach udział brali miedzy innymi członkowie Stowarzyszenia z Białegostoku, Olsztyna, Ostródy, Elbląga, Nidzicy i Bociek. 

/ut 

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#pojednanie #Civitas Christiana Białystok
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej