Civitas Christiana o Błogosławionym Prymasie w Legnicy

2022/11/8
11
Fot. Mariusz Huk

6 listopada reprezentacja Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana gościła we wspólnocie parafialnej pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy włączając się w przygotowania do przyjęcia relikwii Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w tutejszej świątyni, która znajduje się na placu jego imienia. Bezpośrednim inicjatorem tej ciekawej inicjatywy był ks. prof. Bogusław Drożdż, tutejszy proboszcz i jednocześnie asystent kościelny Stowarzyszenia w diecezji legnickiej.

Całodzienna obecność Stowarzyszenia została wykorzystana do przybliżenia nauczania Prymasa, którego zadania podjął się Piotr Sutowicz, dyrektor Centrum Medialnego „Civitas Christiana” wskazania na ciągle aktualne przesłanie jego myśli i nauczania, jednocześnie   spotkania z parafianami i rozmowy z nimi zostały wykorzystane do prezentacji działań środowiska „Civitas Christiana” oraz promocji wydawnictw Instytutu Wydawniczego PAX szczególnie w odniesieniu do osoby Prymasa Tysiąclecia.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu z tego wydarzenia:

/em

CCH 1536

Mariusz Huk

Historyk, filmowiec, działacz Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Chrisitana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Centrum Medialne Civitas Christiana #Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana #reportaż #Estera Ryczek #Mariusz Huk #Legnica #ks. prof. Bogusław Drożdż
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej