Człowiek w relacji do zagrożenia

2022/09/23
czlowiek w relacji do zagrozenia 2022

W dniach 22-23. 09. 2022 r. w Krakowie miała miejsce kolejna edycja Konferencji Interdyscyplinarnej z cyklu „Człowiek w relacji do…” Tym razem o temacie przewodnim „ZAGROŻENIA”.

Wydarzenie to objął Patronatem Honorowym Dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, P. Paweł Bukowski, gościem szczególnym był P. Tomasz Jamróz-Piłsudski, potomek Marszałka Piłsudskiego. Ich wyróżnienie podkreśla szczególny dla Organizatorów charakter przedsięwzięć zaproszonych Gości; rodzaj ich działalności związanych z obroną zagrożonej prawdy o życiu i działalności wybitnych Polaków, których biografie na łamach różnych publikacji bywają przekłamywane, a opinie niejednokrotnie krzywdzące, banalne, oparte o nieznajomość źródeł pierwotnych.

Swoją Obecnością uświetnili wydarzenie badacze społeczni, filozofowie, historycy i teologowie, z jedenastu ośrodków naukowych w Polsce. Na łamach czasopisma „Traditio Przestrzeń Cywilizacji Łacińskiej” zostanie opublikowana dokładna relacja z wydarzenia. Planowana publikacja pokonferencyjna upowszechni naukowe treści, jakie przewijały się podczas dwudniowego spotkania. Zapraszamy na stronę tradito.pl i na partnerskie media, gdzie można zapoznać się z projektami TRADITIO.

Patronem medialnym wydarzenia był portal e-civitas.pl oraz kwartalnik Civitas Christiana.

/mdk

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Traditio #Człowiek w ralacji do #Tomasz Jamróz-Piłsudski #Paweł Bukowski
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej