Debata “Nie dajmy zginąć poległym…” w Olsztynie

2016/04/8

7 kwietnia 2016 r. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Olsztynie zorganizował debatę poświęconą pamięci Żołnierzom Wyklętym pt. „Nie dajmy zginąć poległym…”.

Tematem przewodnim było przywracanie pamięci o bohaterach, którzy swoim życiem walczyli o wolną Polskę. Spotkanie było wspaniałą okazją do zapoznania się z losami żołnierzy, którzy swoje honory powinni odbierać kilkadziesiąt lat temu, ale wichry historii sprawiły, że o ich działalności dowiadujemy się dopiero teraz. Uczestnicy mogli bezpośrednio zadawać pytania znakomitym ekspertom, zaproszonym do dyskusji, tj.: p. Barbarze Antczak – Dyrektor Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty w Olsztynie, p. dr. Waldemarowi Brenda – Naczelnikowi Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie, p. prof. dr. hab. Norbertowi Kasparek – Dyrektorowi Archiwum Państwowego w Olsztynie oraz p. Piotrowi Patejukowi – nauczycielowi historii z XIII Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego im. Świętej Rodziny w Olsztynie. Spotkanie służyło podniesieniu świadomości obywatelskiej, miało też pobudzić młodych ludzi do większej odpowiedzialności za sprawy publiczne i ośmielić do publicznego wyrażania swoich przekonań. Pamiętajmy, że „prawdziwym patriotą jest ten, który nie ze wszystkiego jest zadowolony w swej ojczyźnie, to człowiek, który pragnie i stara się, by w niej było lepiej.

Aneta Kowalska-Siedlecka

Więcej informacji i materiałów ze spotkania:

http://civitaschristiana.olsztyn.pl/

ss

Szczesny Szymon

Szymon Szczęsny

Historyk, ekonomista, podróżnik. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Barbara Antczak #Civitas Christiana Olsztyn #debata #dr Waldemar Brenda #historia #młodzież #Piotr Patejuk #prof. dr hab. Norbert Kasparek #Żołnierze Wyklęci
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej