Do Rzeczy o Civitas Christiana: Wspólnota oparta na mocnych fundamentach przetrwa ataki

2023/08/7
kamil latuszek
Fot. Kamil Latuszek

Na łamach portalu Do Rzeczy Kamil Sulej, prezes Zarządu, i Estera Ryczek, członek Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", podejmują temat niedawnych ataków na środowisko.

Członkowie Zarządu odnieśli się do artykułów publikowanych w ostatnich miesiącach na portalu wPolityce.pl. W materiałach postawiono bardzo poważne zarzuty ówczesnym władzom Stowarzyszenia. Autor, powołując się na anonimowych informatorów, zarzucał im mobbing, złe traktowanie, wręcz dyktaturę kilku osób. Sprawa trafiła nawet do prokuratury.

Materiał ukazał się na portalu, który w ubiegłych latach wielokrotnie publikował wiadomości o naszych przedsięwzięciach, a jego dziennikarze uczestniczyli w organizowanych przez nas wydarzeniach. (...) Naszym zdaniem atak wymierzony w Stowarzyszenie nie był przypadkowy, lecz zaplanowany. Proszę zwrócić uwagę, iż teksty były publikowane przed wydarzeniami, w których uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia z całej Polski - na zarzuty odpowiadają Kamil Sulej i Estera Ryczek.

Powodu takich ataków obecne władze Stowarzyszenia nie upatrują w trosce o dobro i misję organizacji, a zupełnie gdzie indziej:

Dlatego z naszej perspektywy ta cała akcja wygląda na jakąś rozgrywkę, w której może chodzić nie tyle o „zarządzanie” naszą wspólnotą, ile o jej majątek. Wiemy doskonale, że dobrze zarządzana organizacja, która nie musi nikogo prosić o pieniądze, bo uczciwie te pieniądze zarabia, to łakomy kąsek dla osób, które chciałyby jej przewodzić.

W wywiadzie podkreślono, iż w "Civitas Christiana" obowiązują procedury antymobbingowe, o których pracownicy zostali poinformowani, jednak nikt z nich nie skorzystał.

Chcemy jednak jak najlepiej dbać o dobro pracowników, dlatego jedną z pierwszych decyzji nowego Zarządu Stowarzyszenia było powołanie komisji, której celem jest wyjaśnienie spraw opisywanych w artykule - dodały władze Stowarzyszenia.

Kamil Sulej i Estera Ryczek podkreślili, że główne inicjatywy podejmowane przez środowisko, czyli "Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej dla uczniów szkół ponadpodstawowych, coroczny Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej, szkolenia i warsztaty w diecezjach dla nauczycieli i katechetów o bł. Stefanie Wyszyńskim oraz mecenat w postaci nagród dla zasłużonych osób i instytucji" będą nadal realizowane i rozwijane.

Zależy nam na tym, by w Stowarzyszeniu tworzyć miejsce i dobry klimat do współpracy. (...) Wiemy, że tylko wspólnota oparta na mocnych fundamentach przetrwa ataki.

 

Cały artykuł można przeczytaj na portalu Do Rzeczy

 

/ab

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #Sulej #Ryczek #Stowarzyszenie Civtas Christiana #doRzeczy
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej