Dom „Civitas Christiana”

2013/7/10

25 czerwca miało miejsce uroczyste poświęcenie nowej siedziby Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Częstochowie. Podniosłe wydarzenie poprzedziła Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył JE abp Wacław Depo, w kaplicy Serca Pana Jezusa na Jasnej Górze. Po Eucharystii wszyscy członkowie Stowarzyszenia przybyli na uroczystość z całej Polski udali się do nowej siedziby przy ul. Świętej Barbary, nieopodal Jasnej Góry. Przybyłych gości powitała Izabela Tyras – przewodnicząca Rady Oddziału w Częstochowie, która przedstawiła historię budowy.

Członkowie Civitas Christiana z o. Jerzym Tomzińskim
Członkowie Civitas Christiana z o. Jerzym Tomzińskim

Najważniejsze momenty procesu inwestycyjnego zostały utrwalone w postaci krótkich etiud filmowych, które zebrano w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność filmie. W imieniu przybyłych władz Stowarzyszenia głos zabrał przewodniczący Ziemowit Gawski, który podkreślił, że tak szybkie wykonanie inwestycji nie dokonałoby się bez wielkiego zaangażowania Izabeli Tyras oraz sprawnie działającej ekipy budowlanej. Następnie cały obiekt został poświęcony przez ordynariusza częstochowskiego abp. Wacława Depo. W uroczystości uczestniczyli członkowie zarządu Stowarzyszenia, członkowie Stowarzyszenia z całego kraju i przedstawiciele duchowieństwa – ojcowie paulini z Jasnej Góry oraz księża diecezjalni.

Członkowie Stowarzyszenia
Członkowie Stowarzyszenia

Nowa siedziba Stowarzyszenia jest inwestycją, która powstała w niespełna 2 lata. Jest ulokowana niemal 300 metrów od jasnogórskiego klasztoru. Jak podkreślał członek zarządu Stowarzyszenia Maciej Szepietowski – jest to pierwsza inwestycja od blisko 30 lat w Stowarzyszeniu powstała od fundamentów. Budynek jest częściowo – na parterze – przeznaczony na działalność komercyjną , natomiast całe piętro stanowi siedzibę oddziału częstochowskiego Stowarzyszenia. W siedzibie prócz dużej sali konferencyjnej znajdują się: pomieszczenia biurowe, zaplecze kuchenne oraz pokój gościnny. Atutem tego obiektu jest także duży parking. Cały budynek jest wykonany bardzo starannie i ze smakiem, a do tego w pełni odpowiada potrzebom Stowarzyszenia.

Nowa siedziba Civitas Christiana w Częstochowie
Nowa siedziba Civitas Christiana w Częstochowie

TR (ec)

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas #częstochowa
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej