Dorożką w zaczarowany świat

2013/07/10

„Dorożką w zaczarowany świat” to tytuł wieczoru artystycznego przygotowanego przez Bractwo Literackie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Rypinie, który został przedstawiony 4 lipca br. w stylowym lokalu „Pod Jastrzębiem”. Z pieczołowitością godną konserwatora zabytków odrestaurowana przez p. U. i L. Szczutkowskich piekarnia przyjęła w swe gościnne progi ok. 60 osób, słuchaczy poezji m.in. J. Tuwima, K. J. Gałczyńskiego, M. Załuckiego, K. Wierzyńskiego, A. Marianowicza. Znakomite teksty z Kabaretu Starszych Panów i znane szlagiery, m.in. „Już taki jestem zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Ali Baba”, wytworzyły nastrój kabaretowy miło spędzonego późnego popołudnia.

„Smutek przygnębienia. Serce człowieka rozwesela dobre słowo” – tak mówi Księga Przysłów, a dobry chrześcijanin, katolik to też taki, który umie się bawić. W związku z tym była to inna propozycja programowa zorganizowana w 2013 – Roku Wiary, w którym Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” szczególnie organizuje formy pracy pogłębiające naszą wiarę m.in. pielgrzymki, Wojewódzki Dzień Skupienia, spotkania etc.

Prowadząca spotkanie przewodnicząca KS „CCh” w Rypinie Zenobia Rogowska przywołała zacną postać – śp. Antoniego Balickiego – Zasłużonego dla Miasta Rypina, piekarza, recytatora – laureata wojewódzkich konkursów dla dorosłych. „Czas zatoczył koło, spotykamy się w Jego miejscu pracy, które stało się dzisiaj sceną dla Bractwa Literackiego”.

W programie udział wzięli: E. Szpakiewicz, D. Wiśniewska, E. Manelska, U. Małkińska. B. Balcerowicz, E. Rogowski. Oprawę muzyczną i wokalną przedstawił Jacek Szablewski. Wykonawcy wieczoru artystycznego starali się, ażeby spotkanie było tak dobre jak chleb i ciasta, które niegdyś wypiekał w tym miejscu wspomniany śp. Antoni Balicki.

(ec)

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#poezja #rypin
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej