Dziś diecezjalny etap OKWB

2022/4/21
okwb glowne

Już dziś - 21 kwietnia 2022 roku, o godzinie 10:30 we wszystkich diecezjach w Polsce rozpocznie się etap diecezjalny 26 Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenia „Civitas Christiana” we współpracy z diecezjalnymi wydziałami katechetycznymi.

Do tegorocznej edycji Konkursu zgłoszonych zostało ponad 10 000 uczestników z 860 szkół w Polsce. W 2022 roku uczniowie odpowiadają na pytania z Księgi Jeremiasza oraz Pierwszego i Drugiego Listu świętego Piotra. Po etapie szkolnym trzech uczniów z najlepszymi wynikami z danej szkoły (którzy uzyskali jednocześnie połowę możliwych do zdobycia punktów) reprezentuje swoje placówki podczas etapu diecezjalnego. Ten etap Konkursu składa się z części pisemnej i ustnej. Z każdej diecezji wyłonionych zostanie trzech laureatów, którzy będą jej reprezentantami na ostatnim, ogólnokrajowym etapie, który odbędzie się 31 maja w Niepokalanowie.

Spotkanie rozpoczyna wspólna modlitwa – Eucharystia lub Celebracja Bożego Słowa. Uzupełnieniem całości są spotkania z inspirującymi osobami – wolontariuszami Fundacji Anioły Miłosierdzia, a także projekcja filmu ,,Powołany”. W większości diecezji swoją obecność potwierdzili ich pasterze – biskupi, którzy spotkają się z młodzieżą. W pomoc przy wydarzeniu zaangażowani są liczni wolontariusze.

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#OKWB #etap diecezjalny
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej