Dziś premiera audiobooka "Bursztynów"!

2022/04/1
baner bursztyny 820x560px
Materiały IW PAX

Instytut Wydawniczy PAX zapewnia, że to nie prima aprilis i właśnie dziś jest premiera audiobooka „Bursztynów” autorstwa Zofii Kossak.

Ta książka pełna tajemnic to zbiór od początku przeznaczony dla młodych, dla uczniów, ale chwyta za serce również tych, którym to, co polskie jest niezwykle bliskie. Autorka przedstawia nam obraz rodzimej mentalności, jej dynamiki na dziejowej drodze.

Pamiętajmy, że tytułowy bursztyn to nie jest zwykły kamień czy minerał. Zofia Kossak zaprasza nas do poznania pewnych tajemnic polskości, które nie tkwią w martwym punkcie przeszłości, ale pozostają żywe niczym złotożółty bursztyn:

Tysiące lat mogą przeminąć ponad jego kruchą bryłą, nie uszczuplając zamkniętej w nim żywotności. Wystarczy go dotknąć, rozgrzać w dłoni, a wonieje, promieniuje, sypie skry, przyciąga magnetycznie, żyje i działa.

Od dzisiaj w Audiotece  możemy słuchać  opowiadań o Tysiącu lat Historii Polski! „Bursztyny” to także jedna z lektur szkolnych, dzięki której uczniowie w fascynujący sposób poznają walory dobrze opowiedzianej historii.

Materiały IW PAX

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Bursztyny #Instytut wydawniczy pax #audiobook #Audioteka
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej